A jeżeli nie chcesz pracować z kolejną agencją.. - wywiad z SalesTube

ehandelmag.com: Jakbyś miał powiedzieć kilka słów o Was komuś, kto o Was nie słyszał?

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####Najprościej “one stop shop for eCommerce”. Pod jednym dachem łączymy kompetencje developerskie, technologiczne, analityczne i mediowe. Jesteśmy autoryzowanym resellerem CS-Cart, Google Analytics 360 oraz Doubleclick. W 2017 roku, dla naszych klientów dostarczyliśmy ponad 450k EUR przychodu w modelu last-click. Mamy też własne biznesy e-commerce, więc doskonale rozumiemy wyzwania właścicieli sklepów internetowych. Dzisiaj największe sukcesy odnoszą jedynie Ci, którzy umiejętnie wykorzystują synergię technologii i mediów.

ehandelmag.com: Przypuśćmy, że dopiero zaczynam przygodę z e-commerce, mam produkt, mam pomysł, mam potencjalnych klientów, mam nawet fundusze na swój eSklep. Problem w tym, że moi klienci dotychczas rekrutowali się z użytkowników Allegro. Co robić by było skutecznie i by nie narażać się gigantowi?

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####Własny sklep to słuszny kierunek. Najlepiej klientów przekonać do siebie super obsługą klienta (oraz ewentualnie gratisami). Stały klient doceni programy lojalnościowe, dedykowane promocje i wysoką kulturę BOK. Nowi klienci to już pole do popisu dla specjalistów od marketingu i optymalizacji.

ehandelmag.com: Oczywiście zamierzam to zrobić, ale bedziej chodziło mi o pozyskanie nowych klientów, bo wiadomo “przenieść ich” z Allegro nie mogę?

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####Tutaj musimy zacząć od zabezpieczenia przychodów i skoncentrować się w pierwszej kolejności na inwestycjach dostarczających najwyższy poziom ROI, czy solidny marketing automation, optymalizacja konwersji na stronie (CRO) oraz najlepiej konwertujących źródłach ruchu: SEO, SEM, kampanie afiliacyjne. Następnie musimy zachęcić użytkowników do pierwszych zakupów. Kod zniżkowy za zapis do newslettera, kod na pierwsze zakupy, promocje czasowe, sposobów jest wiele i trzeba dopasować odpowiedni do naszych klientów. Jeżeli jednak celem jest zwiększanie skali, nie obejdzie się bez inwestycji w budowanie silnej marki.

ehandelmag.com: Patrzę na usługi na Waszej stronie i zastanawiam się jak możecie mi pomóc, jeśli mój eSklep działa, ale po konkurencji widzę, że może działać lepiej. Nie chcę kopiować po kimś, ale nie bardzo mam pomysł. Od czego zaczniecie analizę mojej sytuacji?

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####Każdy sklep jest inny, każda grupa klientów jest inna. Odpowiednio przeprowadzony audyt wykaże, które elementy dla danego sklepu i danych klientów są najważniejsze i na których należy w pierwszej kolejności się skupić. W jednym sklepie trzeba będzie lepiej wyeksponować szeroką ofertę, w innym lepiej go wypozycjonować, w kolejnym najważniejsza może się okazać poprawa szybkości wczytywania strony czy poprawa konwersji na RWD.

ehandelmag.com: W Waszej ofercie jest coś takiego jak “Audyt istniejących systemów e-commerce”, przypuśćmy, że werdykt po tym audycie jest taki, że mój SaaS jest głównym powodem dla którego nie daję klientom tego, czego by chcieli. Co dalej?

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####W przypadku systemu SaaS może okazać się niemożliwe (bądź niewskazane kosztowo) odpowiednie zmodyfikowanie go tak, aby realizował potrzeby klientów. ####Należy wówczas rozważyć zmianę platformy eCommerce. Na rynku jest wiele rozwiązań, które umożliwią nam lepsze dopasowanie sklepu do potrzeb klientów. Systemy Open Source umożliwiają nam prawie dowolną modyfikację funkcjonalności, a co za tym idzie lepsze dopasowanie do potrzeb klientów.

ehandalmag.com: A w przypadku dedykowanych rozwiązań… wchodzicie w audyt tak głęboko, by np. wychwycić błędy między SaaS`em a systemem ERP? Jak w praktyce wygląda Wasze “przyglądanie się błędom” i ile kosztuje…. tylko nie mów, że to zależy.

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####Audyty dotyczące integracji z systemami klasy ERP, które przeprowadzamy dotyczą zazwyczaj większych rozwiązań (SAP, Sage Symfonia, Open ERP itp.). Mamy w swoim dorobku kilka wdrożeń integracji, które sprawiły że proces przygotowania zamówienia skrócił się nawet 4-krotnie. Automatyzujemy zwroty (korekty faktur, integracja z płatnościami on-line do zwrotów automatycznych, uwzględnienie zwrotu w programach lojalnościowych, automatyczne wygenerowanie listu przewozowego celem odebrania zwrotu itp.). Audyt to koszt kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.

ehandelmag.com: Jesteście wystawcami na tegorocznych Targach eHandlu, na jakie pytania jesteście gotowi odpowiedzieć/czego się spodziewacie (tylko bez ogólników proszę)...

Konrad Chojnacki, SalesTube:

####Mamy specjalistów w zasadzie z każdej dziedziny związanej z eCommerce, nie boimy się żadnych pytań :) Na targach oczywiście nie będzie obecna cała firma, ale możemy porozmawiać o analizie danych, o technologia, takich jak: GA 360, DCM, Synerise, czy kampaniach reklamowych we wszystkich mediach oraz oczywiście o budowie, rozwoju i utrzymaniu sklepów.

Konrad Chojnacki Odpowiada za rozwój i tworzenie systemów e-commerce dla klientów agencji. Manager z 18-letnim doświadczeniem w branży IT/ internet. Zarządzał pracą zespołów tworzących min: castorama.pl, sklep.legia.com. Wraz z swoim zespołem kreował wizerunek Przewozów Regionalnych w social media. Odpowiedzialny za realizację projektów social media, internetowych i mobilnych dla: Virgin Mobile, UPC, Bank Pocztowy, Nestle, Centrum Zdrowia Dziecka i wielu innych klientów.

Prywatnie uwielbia gry strategiczne i historię. Rekonstruuje polskiego dragona z XVII wieku.

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP