img

e-wakacje Polaków

Z badania Ipsos Polska wynika, że w tym roku 17,3 mln naszych rodaków uda się na wakacje, z czego około ¾ będzie odpoczywać w kraju. Jaką rolę w planowaniu urlopu mają opinie na forach i serwisach podróżniczych?

img

Bluerank z tytułem Premier Google Partner

Google przyznał agencji Bluerank status Premier Google Partner. Oznacza to, że Bluerank znajduje się wgronie zaledwie 40 agencji marketingu online, które Google uznaje za najlepsze w Polsce.

img

Euro 2016: Jak mecze Polaków napędzały zakupy w kraju?

Jaki wpływ na zachowania zakupowe Polaków miał przebieg meczu Polska-Portugalia? Analizy trwają, ale z pewnością już teraz można pokusić się o pierwsze wnioski na postawie danych z poprzedniego meczu polskiej reprezentacji, spotkania Polska-Szwajcaria.

img

Google Shopping: Obowiązkowy GTIN od 14 lutego 2017 roku

W 2017 roku Polska dołączy do światowego projektu, uruchomionego przez Google, w którym firmy prezentujące swoje produkty oraz pliki produktowe w Google Shopping mają obowiązek znakowania ich numerem GTIN – Globalnym Numerem Jednostki Handlowej ang. Global Trade Item Number, czyli unikatowym dla każdego produktu numerem kodu kreskowego. Od 14 lutego 2017 r. również polskie firmy, które mają zamiar wprowadzić swoje produkty do Google Shopping będą musiały obowiązkowo oznaczyć je numerem GTIN.

img

Paczkomat® tylko dla InPost-u, wniosek Poczty Polskiej odrzucony

Kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej o unieważnienie znaku słowno-towarowego Paczkomat®. Tym samym potwierdziło, że uprawnionym do korzystania z tego znaku jest firma InPost - lider nowoczesnej logistyki dla e-commerce w Polsce - która jest współtwórcą sukcesu tego uniwersalnego urządzenia do odbierania i nadawanie przesyłek.

img

Poczta Polska z bezpłatnym WiFi w ponad 850 placówkach

Bezterminowy i bezpłatny dostęp do Internetu poprzez sieć WiFi, wypełnianie białych plam na mapie cyfrowej Polski i możliwość kontaktu on-line z usługami administracji publicznej dla klientów– takie są główne korzyści projektu darmowegoWiFi, który właśnie został udostępniony przez Pocztę Polską w ponad 850 placówkach pocztowych. Docelowo, Poczta Polska, może wprowadzić darmowy Internet we wszystkich placówkach pocztowych.

img

Divante srebrnym partnerem Magento

Spółka Divante z Grupy OEX została srebrnym partnerem Magento - wiodącego dostawcy otwartego, innowacyjnego oprogramowania, które umożliwia realizację strategii omnichannel.

img

Brexit – zagrożenie, czy szansa dla polskich e-sklepów?

Już 23 czerwca 2016 roku odbędzie się referendum w sprawie Brexitu. Nawet jeśli Brytyjczycy powiedzą „tak”, to jeszcze przez pewien czas ich kraj pozostanie członkiem Wspólnoty. Jaki wpływ na handel internetowy w Europie może mieć wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE - wyjaśnia Trusted Shops.

img

PWN mówi jak się robi e-marketing?

E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy. Książka o tym, gdzie szukać inspiracji, w jakie media inwestować i jak robić to skutecznie! Nowe wydanie bestsellerowego E-marketingu już w księgarniach!

img

Wzrost rynku usług paczkowych i Poczta Polska

60% ruchu na polskim rynku paczek jest generowane przez pięć głównych branż:e-commerce, handel detaliczny, sprzedaż bezpośrednią, finanse, wydawnictwa. Poczta Polska jest bardzo dobrze przystosowana do obsługi eSklepów, zapewniając dostęp do klientów w całym kraju jak również najbogatszy wachlarz formy dostawy.

img

Jak zdobyć lojalnych klientów e-sklepu?

Światowi giganci sprzedaży internetowej aż 75% przychodów czerpią z zakupów swoich stałych klientów. Lojalni klienci, to prawdziwy skarb. Na szczęście, w przeciwieństwie do skarbów bajkowych, istnieją sprawdzone i skuteczne sposoby zdobywania lojalności klientów.

img

Mall.pl na podium w niezależnym rankingu e-konsumentów

Już po raz ósmy Opineo.pl zaprezentowało wyniki najwyżej ocenianych sklepów internetowych w Polsce. Klienci opiniowali e-sklepy pod kątem szybkości realizacji zamówienia, poziomu obsługi klienta i jakości zapakowania przesyłki oraz deklarowanej gotowości do polecenia. Mall.pl już drugi raz z rzędu uplasował się na pozycji wicelidera w kategorii Megasklepy.

img

bdsklep.pl po raz kolejny doceniony przez kupujących [wyniki rankingu Opineo.pl]

bdsklep.pl ma już na swoim koncie kilka istotnych z punktu widzenia kupujących wyróżnień. W tym roku w plebiscycie Opineo.plhttp://www.opineo.pl/ zdeklasował konkurencję zdobywając pozycję lidera wśród sklepów z żywnością, dzięki wyróżniającej się na tle konkurencji wysokiej jakości obsługi i oferowanych produktów.

img

Mall.pl z gwarantowaną, terminową wysyłką towarów

Zależy nam, by budować silniejszą relację z Klientami, której fundamentem jest pewność pełnej realizacji zamówienia zgodnie z oczekiwaniami, a co za tym idzie – budowanie zaufania i przywiązania do naszej handlowej galerii online.

img

Trzy najważniejsze trendy na rynku CRM

Globalna wartość rynku CRM wzrośnie do 36,5 mld dolarów w 2017 roku. 68 proc. firm potwierdza, że priorytetem jest dla nich integracja marketingowych działań w różnych kanałach dotarcia do klienta, ale tylko 39 proc. rozumie złożoną ścieżkę zakupową swoich klientów i dostosowuje działania w wielu kanałach – wynika z raportu Econsultancy przygotowanego wspólnie z Sociomantic Labs.

img

Brexit i jego konsekwencje dla sektora e-commerce

23 czerwca Brytyjczycy zdecydująpoprzez udział w referendum czy pozostać członkiem Unii Europejskiej, czy opuścić jej granice. Czy ich wybór wymownie zmieni układ sił na europejskim rynku handlu transgranicznego?