Domodi - jak dać się znaleźć?

Podczas najbliższych Targów eHandlu w Krakowie zwiedzający będą mogli odwiedzić m.in. stoisko Grupy Domodi. I to może być przełom dla niektórych eSklepów, dlaczego....?

ehandelmag.com: Polacy lubią kupować ubrania i dodatki w sieci?

Izabela Rams:

####Polacy ogólnie lubią kupować, a sklepy internetowe im to po prostu ułatwiają. Ubrania, obuwie czy dodatki są jednymi z najchętniej kupowanych towarów w sieci i to właśnie obserwujemy w naszych serwisach. Zakupy on-line są bardzo ważnym elementem codzienności. Traktujemy je jako odpowiedź na różne potrzeby – od tak oczywistych, jak potrzeba nowej sukienki, po relaks i odreagowywanie stresu, czy rywalizację i polowanie na okazje.

ehandelmag.com: Jeśli chodzi o rozpoznawalność serwisów sprzedających ubrania prym nadal wiedzie Allegro. Chociaż Domodi jest w Top 10 rozpoznawalności nadal niektóre grupy wiekowe Was nie znają (E-commerce w Polsce 2017; Geminus, Izba Gospodarki Elektronicznej) - jak docieracie do kolejnych użytkowników?

Izabela Rams:

####Jesteśmy młodą firmą i wciąż pracujemy nad naszą rozpoznawalnością. Nie zmienia to faktu, że znamy się na modzie i dobrze rozumiemy potrzeby userów. Dlatego potrafimy zainteresować odpowiednie grupy wiekowe ciekawymi produktami. Jak do nich docieramy? Korzystamy ze wszystkich dostępnych kanałów on-line. Każdego miesiąca nasze serwisy Allani, Domodi i Homebook odwiedza aż 15 mln użytkowników.

ehandelmag.com: Jak sobie radzicie z faktem, że część Klientów nadal uważa, że kupuje “OD Domodi” a nie “NA Domodi”? Wasza infolinia często boryka się z problemem “przerzucania” na Was odpowiedzialności za nierzetelność eSklepów?

Izabela Rams:

####Sytuacje, kiedy jesteśmy myleni ze sklepem, traktujemy zupełnie naturalnie. Przecież to my pierwsi nawiązujemy kontakt z klientem, którego następnie prowadzimy do wybranego sklepu. Jeżeli klient bardziej zapamięta pierwszy etap tej drogi, wtedy zdarzają się takie pomyłki. W takich momentach stawiamy na jak najlepsze doświadczenie zakupowe klienta, czasem tłumaczymy różnicę, a czasem po prostu odsyłamy zwrócony do nas towar pod właściwy adres.

ehandelmag.com: Jakie szanse na Waszej platformie ma eSklep z ręcznie robionymi ubrankami dla dzieci? Czy trudno się przebić wśród wiodących marek, jeśli jest się rzemieślnikiem?

Izabela Rams:

####Z racji zasięgu naszych serwisów oraz dużej liczby sklepów i produktów w naszej ofercie – na pewno sklepy te muszą liczyć się z silną konkurencją. Podobnie, jak w galeriach handlowych, bardzo ważna jest - nie tyle szerokość asortymentu - ile jego głębokość: ilość dostępnych sztuk i rozmiarów danego produktu lub produktów podobnych.

ehandelmag.com: Jako właściciel eSklepu z odzieżą dla mężczyzn chcę się do Was przyłączyć, z jakimi kosztami muszę się liczyć? CPC - wiem… ale chciałabym mieć pewność, że po wpisaniu frazy “szlafrok męski” mój potencjalny klient łatwiej znajdzie mnie z Wami niż za pomocą “mojego AdWords”.

Izabela Rams:

####Sukcesy naszych partnerów potwierdzają, że serwisy Grupy Domodi są dla nich znaczącym źródłem wzrostu. Dzięki milionom przeprowadzonych kampanii staliśmy się ekspertami w pozyskiwaniu nowych użytkowników dla naszych klientów. Wiemy, że warto inwestować w różnorodne narzędzia promocyjne, bo często okazuje się, że dla pewnych kampanii efektywniej pracują narzędzia A i B, a dla innych – narzędzia A i C. Wyniki, jakie generują te narzędzia też mogą zmieniać się w czasie, na skutek zmiany algorytmów, zasięgów, czy inaczej definiowanych grup docelowych. Nam łatwiej jest to śledzić niż indywidualnemu klientowi. Najwięksi gracze e-commerce skupiają się na optymalizacji wydatków promocyjnych – na właściwym doinwestowaniu atrakcyjnych kanałów promocyjnych, a nie na ich eliminowaniu.

ehandelmag.com: Jak wygląda proces wejścia z Wami we współpracę? Załóżmy, że mam sklep ze znanymi markami w niezłej cenie. Jak to zrobić, by mój sklep mógł na Waszej platformie konkurować z innymi podmiotami, które mają podobny asortyment?

Izabela Rams:

####Sam proces przyłączenia jest bardzo prosty dla sklepu. Wystarczy nam feed produktowy sklepu, a my zajmujemy się stroną techniczną tej operacji. Na konkurencyjność sklepu wpływa bardzo wiele czynników. Z naszego doświadczenia mogę powiedzieć, że absolutnie kluczowa jest atrakcyjna oferta produktowa - czyli zgodna z obowiązującymi trendami, dobrze zaprezentowana, w dopasowanej cenie i - przede wszystkim - dostępna.

Izabela Rams Marketing Manager w Grupie Domodi, odpowiada za obszar marketingu wizerunkowego. Rozwija projekty komunikacji marek Domodi i Allani, obszar PR oraz projekty współpracy z influencerami.

Do zobaczenia w Krakowie na XIV Targach eHandlu

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP