DS Smith wprowadza ekologiczne rozwiązania dla materiałów POS

Kielce, 8 lutego 2021 r. – DS Smith, wiodący producent ekologicznych opakowań, opracował nowy produkt – EKOlogiczny POS (Point-of-Sale). Dzięki użyciu m.in. tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki czy papierowej taśmy klejącej, standy i ekspozycje reklamowe będą mogły być w pełni przetwarzane.

86% konsumentów w Europie uważa, że głównym problemem współczesnego świata są kwestie ochrony środowiska. Klienci twierdzą, że marki powinny troszczyć się o otoczenie, w którym funkcjonują, a innowacyjne opakowania to jeden z najprostszych sposobów.

Z tego względu coraz więcej sieci handlowych wdraża rozwiązania mające na celu zamianę plastiku na papier. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, DS Smith zaprojektował EKOlogiczny POS. Używa w nim tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki, tekturowych palet oraz papierowej taśmy klejącej. Dzięki temu rozwiązaniu firmy zaoszczędzą czas potrzebny na oddzielanie plastikowych elementów konstrukcji do recyklingu.

 • Tekturowy hak

Plastikowe haki są powszechnie stosowane do zawieszania produktów na standach. Dzięki wprowadzeniu tekturowych zamienników, pracownicy sklepów w łatwy sposób będą mogli oddać POS do recyklingu.

 • Tekturowe listwy cenowe

Listwa cenowa wykonana w 100% z tektury z okienkami umożliwiającymi umieszczenie i wymianę cen sprawi, że stand w całości trafi na makulaturę.

 • Podpory papierowe pod półki

W POS-ach zazwyczaj zamocowane są niewidoczne plastikowe klipsy. Bywają trudne do oddzielenia, ponieważ są na stałe zamontowane w półce. Z tego względu często POS- y nie podlegają recyklingowi. Dzięki papierowym podporom recykling całego standu będzie możliwy. Dodatkowo, papierowe podpory są wykonane z włókna naturalnego, które rozkłada się w ciągu 90 dni. Podpory, nazwane klik-klakami, posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), co oznacza, że zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.

 • Tekturowe palety KayPal

Tekturowe palety mogą szybko i łatwo być łączone bez użycia narzędzi. Nie wymagają oddzielenia, ponieważ w całości nadają się do recyklingu. Są bezpieczne dla pracowników ze względu na to, że nie ma w nich gwoździ ani drzazg oraz obniżają wagę ładunku.

 • Papierowa taśma klejąca

Taśma nie zawiera w sobie tworzyw sztucznych. Jej zastosowanie zmniejsza wysiłek związany z recyklingiem kartonu, pomaga zmniejszyć ślad węglowy i poprawia jakość tektury.

‘‘Do tej pory displaye (nawet te wykonane w 90% z tektury) nie mogły zostać poddane recyklingowi ze względu na plastikowe elementy. Opracowane przez nas rozwiązanie w ocenie POPAI Sustain charakteryzuje się o 52,3% mniejszym śladem węglowym 3 w porównaniu do standardowych nośników reklamowych z wykorzystaniem plastiku. Ekologiczny POS posiada również certyfikat FSC Mix. O naszej nowej propozycji pozytywnie wyrazili się przedstawiciele zarówno jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie, jak i największego dyskontu w Polsce’’ – mówi Monika Kołda Display Sales Manager, DS Smith Polska.

\

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
 • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

  Wydawca

 • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

  Adres prawny

 • VAT ID 7811967834

  NIP