Integracja Krajowego Systemu e-Faktur z systemem do fakturowania Fakturownia.pl

Użytkownicy systemu Fakturownia.pl od pewnego czasu mogą korzystać z podstawowej, prostej w obsłudze integracji z Krajowym Systemem e-Faktur, czyli bezpłatnym, rządowym narzędziem do wystawiania i udostępniania faktur.

Aplikacja dostępna jest dla zalogowanych Klientów Fakturowni i pozwala na eksport dokumentów księgowych do ustrukturyzowanego formatu KSeF XML. Pobrane w ten sposób faktury zachowują odpowiednią strukturę logiczną, dzięki czemu są gotowe do zaimportowania do Krajowego Systemu e-Faktur.

Na chwilę obecną korzystanie z KSeF jest dobrowolne, ale Ministerstwo Finansów zapewnia że od 2024 roku stanie się obligatoryjne. Z tego powodu, wprowadzenie przez Fakturownię tej integracji jest dopiero pierwszym etapem, który ma zapewnić kompatybilność platformy z Krajowym Systemem e-Faktur. Fakturownia pracuje nad tym, aby użytkownicy mogli mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności wynikających z integracji obu systemów (tj. automatyczna wysyłka i odbiór faktur, a także uzyskiwanie tokenów dokumentów).

Integracja Fakturowni z KSeF - jak to działa?

Fakturownia.pl daje możliwość możliwość eksportu faktur do ustrukturyzowanego formatu KSeF XML wszystkim swoim użytkownikom, niezależnie od opłacanego planu.

Aby uruchomić integrację, zaloguj się do swojego konta i przejdź do zakładki Ustawienia -> Aplikacje/Dodatki. Znajdziesz tam aplikację KSeF XML. Po wejściu w szczegóły kliknij niebieski przycisk Aktywuj, który znajduje się po prawej stronie. Teraz wystarczy, że przejdziesz do swojej listy faktur i wybierzesz fakturę lub faktury, które chcesz wyeksportować. Następnie kliknij Eksport/Wydruki i wybierz KSeF XML. Plik zostanie przygotowany do pobrania na Twój komputer. Dokładną instrukcję znajdziesz tutaj.

Sprawdź szczegóły działania integracji:

\

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP