Jak poprawnie przeprowadzić proces optymalizacji pakowania?

Dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze jest szukanie oszczędności oraz mądrych i sprawdzonych rozwiązań w kwestii opakowań. Aby zoptymalizować proces pakowania, powinieneś sprawdzić jak wygląda przede wszystkim:

 • optymalny dobór opakowania – IDEALNE PUDEŁKO O ODPOWIEDNIEJ WIELKOŚCI.

  Ważne jest aby twoje pudło było zaprojektowane i wyprodukowane w odpowiednich wymiarach, tak aby minimalizować zużycie tektury oraz zapewnić maksimum ochrony towaru.

 • optymalne wykorzystanie wolnych przestrzeni w opakowaniu

  Należy dopasować tak opakowanie by ograniczyć użycie „wypełniaczy” do minimum lub w ogóle z nich zrezygnować (przy użyciu odpowiedniej konstrukcji pudła). Zabieg ten pozwoli Ci obniżyć ogólne koszty magazynowania i dostaw.

Proces optymalizacji pakowania wchodzi w skład wizji zrównoważonego rozwoju każdej firmy. Jest to koncepcja, którą Opakomat chce wdrażać na co dzień. Optymalizacji pakowania jest inspirowana zasadami zmniejszania przestrzeni, czasu, kosztów i wpływu na środowisko naturalne. Wynikiem tego jest wzrost zysków u wszystkich naszych klientów. Główną podstawą do przeprowadzenia optymalizacji jest wprowadzenie do sklepu czy przedsiębiorstwa maszyn do elastycznej produkcji opakowań. Maszyny, te produkują opakowania dostosowane do potrzeb klienta, które mają również wpływ na ilość przewożonych towarów, a tym samym zmniejszają emisję zanieczyszczeń. Zapewniają one zrównoważony system pakowania, który zncząco zmniejsza ilość szkodliwych dla środowiska materiałów wypełniających puste przestrzenie wykonanych z tworzyw sztucznych. Kolejną zaletą jest wykorzystanie tektury ciągłej, która może być w 100% poddana recyklingowi. Możemy dopasowywać tekturę do dowolnych potrzeb klientów. Poprzez proces optymalizacji pakowania każdy przedsiębiorca otrzymuje:

REDUKCJĘ KOSZTÓW

Koniec z minimalnymi zamówieniami opakowań! Kupuj tylko tekturę, której potrzebujesz do wyprodukowania swoich pudeł. Zlikwiduj szkodliwe dla środowiska materiały wypełniające i zastąp je rozwiązaniami tekturowymi, które sam będziesz mógł wyprodukować.

KONIEC Z INWESTYCJAMI ZWIĄZANYMI Z MAGAZYNOWANIEM

Koniec przechowywania opakowań i zamrażania kapitału w magazynowanych pudłach.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Operatorzy i magazynierzy nie tracą już czasu na szukanie odpowiedniego opakowania. Powstaje ono w odpowiedniej dla nich chwili i w wymaganej ilości.

POPRAWA OCHRONY PRODUKTÓW

Opakowanie wykonane na miarę Twoich produktów jest gwarancją skutecznej ochrony. Dzięki odpowiedniej technologii możliwe jest również produkowanie niestandardowych wypełniaczy w celu stworzenia wysoce wydajnych zabezpieczeń wewnątrz pudełka. Jak wiadomo wiele paczek ulega uszkodzeniu w transporcie kurierskim – dzięki naszym rozwiązaniom każdy produkt będzie idealnie zabezpieczony.

Jeśli poszukują Państwo oszczędności, elastycznych i nowoczesnych rozwiązań oraz zwiększenia zysków to zachęcamy do kontaktu z nami: biuro@opakomat.pl

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
 • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

  Wydawca

 • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

  Adres prawny

 • VAT ID 7811967834

  NIP