Jak zminimalizować ukryte koszty etapu posprzedażowego?

Wielu prosperujących sprzedawców internetowych już od dawna zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zatroszczenie się o klienta na całej jego ścieżce (ang. Customer Journey). W rzeczywistości to, w jaki sposób zaopiekujemy się naszym klientem po sfinalizowaniu zakupu, ma niezaprzeczalny wpływ na jego doświadczenia i zadowolenie z zakupów.

Dla potrzeby tego artykułu załóżmy sytuację, w której klient otrzymuje zamówienie po ponad tygodniu oczekiwania, bez żadnej informacji dotyczącej statusu przesyłki. Dla klienta doby internetu i szybkich transakcji, taka sytuacja oznaczałaby zniechęcenie, wystawienie negatywnej opinii i zerwanie przyszłej możliwości współpracy z firmą. Jak temu zaradzić? Koniecznie czytaj dalej.

Dla wielu przedsiębiorstw eCommerce ogromną trudność sprawia efektywna kompletacja zamówień, czyli taka, która jest szybka i nie wymaga niepotrzebnego marnowania papieru. Z rozwiązaniem przychodzi Outvio, po-checkoutowa infrastruktura dla eCommerce, zapewniając aż trzy sposoby kompletacji, z której może korzystać wielu użytkowników magazynu jednocześnie. 

Listy kompletacyjne Outvio to przepływ kompletacji, który w wizualny sposób, na ekranie pozwala na kompletację każdego z zamówień z osobna, bądź też wszystkich jednocześnie. System umożliwia również kompletację za pomocą skanera, a dzięki przystosowaniu do potrzeb użytkownika, można zabrać Listy kompletacyjne do magazynu, razem ze swoim ulubionym narzędziem tj. smartfon, czy tablet. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz się obawiać, iż wyślesz błędne zamówienie do swojego klienta, zwiększając tym samym koszty.

Z drugiej strony, warto także wspomnieć o ukrytych kosztach obsługi klienta, która gra nieocenioną rolę na etapie posprzedażowym. Czyt te pytania brzmię dla ciebie znajomo: “Jaki jest status mojego zamówienia?”, “Gdzie się znajduje moje zamówienie?”, “W jaki sposób mogę zwrócić swoje zamówienie?”?

Z Outvio możesz zrewolucjonizować zwroty i wymiany, pozwalając swoim klientom na automatyczne przeprowadzanie tego procesu w Twoim własnym, markowym portalu zwrotów. Intuicyjność automatycznych zwrotów i wymian oraz portalu do śledzenia statusu przesyłki z mapą to zdecydowanie sytuacja, w której każda ze stron wygrywa - Twoi klienci otrzymują możliwość automatycznych, bezproblemowych zwrotów, a Ty możesz zmniejszyć nakład pracy działu obsługi klienta, zastosować w portalu elementy swojej marki i stosować upselling we własnym, przyjaznym dla oka portalu zwrotów.

A co z wysyłką, drukowaniem etykiet i współpracą z kurierami? Nie musisz się niczego obawiać - Outvio zatroszczy się wszystkimi procesami, pozwalając na automatyczne generowanie i drukowanie etykiet wysyłkowych, dla nawet setek zamówień jednocześnie. System poinformuje także Twojego klienta o statusie zamówienia, a przede wszystkim zawiadomi jednocześnie kuriera o konieczności odebrania przesyłki. W Outvio znajdziesz wszystkich swoich ulubionych kurierów krajowych i zagranicznych oraz wydrukujesz etykiety wysyłkowe jednym kliknięciem, oszczędzając przy tym tak ważny czas potrzebny do realizacji zamówień.

Największą zaletą opisywanego rozwiązania jest zdecydowanie to, że nie musisz sam go tworzyć i inwestować w budowę podobnej infrastruktury po-checkoiutowej. Automatyzacja wymienionych procesów pozwala na zmniejszenie potrzebnego nakładu pracy i czasu, pozwalając na minimalizację ukrytych kosztów posprzedażowych. Wszystko znajduje się w zasięgu Twojej reki - odwiedź naszą stronę i wypróbuj 14-dniowy, darmowy okres próbny i przekonaj się sam o zaletach Outvio!

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP