Komunikacja email marketingowa, którą nie pogardzą - Ireneusz Klimczak, GetResponse

"Wysyłanie w kółko tych samych wiadomości produktowych nie ma nic wspólnego z personalizacją". Czyli o marketing automation słów kilka.

Jednym z kuratorów scen podczas najbliższych Targów eHandlu w Gdańsku będzie GetResponse – platforma, która posiada pełen zestaw prostych i skutecznych rozwiązań dla email marektingu i zarządzania kampaniami online. Z jej ramienia prelegentem zbliżającej się edycji Targów eHandlu będzie Ireneusz Klimczak - ekspert ds. Content Marketingu w GetResponse. Zajmuje się przygotowaniem wartościowych i angażujących treści, które pozwalają klientom wykorzystać potencjał email marketingu. Znajdź go na Twitterze - @irekklimczak chętnie rozmawia o email marketingu.

Podczas swojej prelekcji opowie o czterech filarach marketing automation, które pozwalają spersonalizować komunikację. Zadaliśmy Ireneuszowi kilka pytań.

FP20: Jaki naprawdę dobry mailing ostatnio dostałeś?

Ireneusz Klimczak, GetResponse:

Bardzo podoba mi się komunikacja email marketingowa Photojojo – firmy e-commerce ze Stanów Zjednoczonych, oferującej akcesoria fotograficzne. To świetny przykład email marketingu nastawionego na budowanie i utrzymanie relacji z subskrybentami. Firma wysyła dobrze wyglądające emaile o zróżnicowanej treści: oprócz wiadomości zachęcających do zakupu produktów, subskrybenci otrzymują również wiele wartościowych wskazówek dotyczących robienia zdjęć i wideo.

FP20: A zrezygnowałeś ostatnio z jakieś subskrybcji, bo Cię coś wkurzyło czy nie spełniło Twoich oczekiwań?

Ireneusz Klimczak:

Zrezygnowałem ostatnio z subskrypcji newslettera e-commerce, który kilka razy z rzędu wysłał mi wiadomość z produktami, które obejrzałem na stronie. Fajnie, że śledzą aktywność subskrybentów na stronie, jednak wysyłanie w kółko tych samych wiadomości produktowych nie ma nic wspólnego z personalizacją.

FP20: Targi eHandlu to dla Was nie pierwszyzna – o czym tym razem opowiecie?

Ireneusz Klimczak, GetResponse:

Tym razem opowiem o marketing automation w kontekście personalizacji. Chcąc budować relacje z subskrybentami, powinniśmy wysyłać im odpowiednie treści. Powiem, w jaki sposób wykorzystać marketing automation, aby kierować do odbiorców spersonalizowaną komunikację.

FP20: Skoro już mowa o temacie prezentacji, będąc wystawcą, prelegentem, a nawet kuratorem sceny, łatwo pewnie wpaść w pewną pułapkę. Mam na myśli przygotowywanie prezentacji i oferty dla zwiedzających, którzy od dawna prowadzą własny biznes i mają dość obszerną wiedzę bazową. A co z tymi, którzy dopiero zaczynają działać w sieci i potrzebują wprowadzenia w tematykę?

Ireneusz Klimczak:

Branża szybko się zmienia i nawet osoby z dużym doświadczeniem powinny śledzić marketingowe trendy. Dlatego w naszych prezentacjach zawsze wykorzystujemy najświeższe przykłady i praktyki, dzięki czemu prelekcje są ciekawe zarówno dla nowicjuszy, jak i marketingowych weteranów.

FP20: Ile się zmieniło w email marketingu od ostatnich targów?

Ireneusz Klimczak:

Wiele firm zaczęło wdrażać model omnichannel, w którym email marketing – w połączeniu z pozostałymi kanałami komunikacji - staje się centralnym elementem kształtującym doświadczenia klienta. To coraz bardziej popularny trend, warto mu się więc przyglądać i próbować przewidywać, w jakim kierunku będzie się rozwijał.


Na prezentację Irka Klimczaka z GetResponse zapraszamy podczas Targów eHandlu na Scenę "C"/"GetResponse" na godzinę 11:35. Szczegóły agendy Targów eHandlu znajdziecie >>>tutaj<<<


image

Komentarze