Kto dostanie Ekomersy w 2016 roku?

Brand24, SMSAPI, Go.pl, PayU, InPost - co łączy te firmy? To laureaci poprzednich edycji prestiżowego branżowego wyróżnienia, przyznawanego dla najlepszych w branży e-commerce. Kto w tym roku zdobędzie statuetki Ekomersów? Odpowiedź poznamy już 9 listopada w Warszawie.

Ekomersy są wyróżnieniem dla firm, osób, produktów i usług, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju branży e-commerce. W tym roku w plebiscycie złożono ponad 200 zgłoszeń, które po weryfikacji wewnętrznej podzielone zostały na kategorie i poddane głosowaniu. Między 7 a 20 października 2016 roku swoje głosy mogli oddawać internauci. Warto zaznaczyć, że to znacząca opinia, ponieważ w poprzednich latach w ten sposób oddano kilkanaście tysięcy głosów. Po zamknięciu głosowania internetowego, czas na ekspertów. Ponad 100 praktyków branży, osób, które na co dzień zajmują się e-commerce miało tydzień, by zaopiniować wybrane do kolejnego etapu zgłoszenia.

Tegoroczne kategorie podzielone zostały na cztery grupy, w których oceniano dostawców, agencje, osobowości i po raz pierwszy e-sklepy. Te ostatnie rywalizowały m.in. w kategorii najlepsza ekspansja zagraniczna, najbardziej angażujące video w sieci czy najlepsza strategia utrzymania klientów. Jak co roku z wypiekami na twarzy na wyniki plebiscytu czekają dostawcy usług e-commerce. Ekomersy są bowiem tym rodzajem wyróżnienia, które na klientach niezmiennie robi doskonałe wrażenie. Budzącą co roku szczególne zainteresowanie kategorią Ekomersów jest Osobowość Roku. Tu głos mają wyłącznie jurorzy i organizatorzy, którzy posługując się swoją branżową wiedzą ocenią, kto w tym roku dokonał najwięcej lub w znaczący sposób wpłynął na cały polski e-commerce. Wśród osobowości w tym roku nagradzani będą e-commerce managerowie, innowatorzy roku oraz osoby, które miały największy wkład na rzecz rozwoju rynku e-commerce.

Na uroczystej gali, która odbędzie się 9 listopada 2016 roku w Warszawie rozdane zostaną Ekomersy w 19 kategoriach. Na gali gościć będą wystawcy tegorocznych Targów eHandlu, laureaci plebiscytu z lat ubiegłych i przedstawiciele najważniejszych firm w branży.

Ekomersy w imieniu internautów i jury wręcza Fundacja Polak 2.0 - organizator m.in. Targów eHandlu i Kongresu eHandlu. Gala tegorocznych Ekomersów będzie zwieńczeniem XI Targów eHandlu, które odbędą się w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Tegoroczne Targi eHandlu zgromadzą jak co roku kilkudziesięciu wystawców i ponad cztery tysiące odwiedzających.

>>>Więcej o tegorocznych nominowanych do Ekomersów<<<

image

Komentarze