Marketing afiliacyjny – szansa dla MŚP

Działania afiliacyjne są coraz popularniejszą strategią marketingową, umożliwiającą zwiększanie sprzedaży online i docieranie do nowych odbiorców. Dużego znaczenia nabierają one dla sektora MŚP, który staje przed coraz większym wyzwaniem – koniecznością wyróżnienia się na tle stare rosnącej konkurencji. W tym celu niezbędne jest nadążanie za funkcjonującymi trendami i stosowanie skutecznych, sprawdzonych rozwiązań. A takim, według coraz większego grona ekspertów, jest afiliacja.

Afiliacja – duża szansa dla MŚP

Według danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, niemal 33% firm założonych w 2020 roku nie przetrwało pierwszego roku działalności. Duży wpływ ma na to fakt, że dla tego sektora marketing jest poważnym wyzwaniem, zwłaszcza gdy mówimy o marketingu cyfrowym. Jednak, jak wszystkie firmy niezależnie od ich wielkości, przedstawicielom MŚP zależy na pozyskiwaniu nowych klientów oraz promowaniu własnej działalności, produktów czy usług. W obszarze tym działania marketingowe mogą być szczególnie problematyczne – mniejszym firmom często brakuje zasobów, nie tylko finansowych, na opracowanie i zrealizowanie kampanii marketingowej. A przecież jej skuteczność nigdy nie może być zagwarantowana i w pewnym sensie tego rodzaju działania stanowią ryzyko inwestycyjne.

Odpowiedzią w takich przypadkach może być właśnie marketing afiliacyjny. Dlaczego?

1.   Niski koszt wejścia

Jednym z najważniejszych czynników, które sprawiają, że marketing afiliacyjny jest atrakcyjny dla MŚP, jest jego stosunkowo niski koszt wejścia. W porównaniu do tradycyjnych kampanii reklamowych, marketing afiliacyjny pozwala MŚP osiągnąć szerszy zasięg bez konieczności inwestowania ogromnych budżetów na reklamy. MŚP mogą rozpocząć program afiliacyjny, zapewniając atrakcyjne prowizje dla partnerów afiliacyjnych, co motywuje ich do promowania produktów lub usług firmy.

2.   Rozwinięcie sieci partnerskiej

Korzyścią wynikającą z marketingu afiliacyjnego jest możliwość rozwoju szerokiej sieci partnerskiej. MŚP mogą nawiązywać współpracę z różnymi wydawcami, takimi jak blogerzy, influencerzy, właściciele stron internetowych czy eksperci branżowi. Dzięki temu MŚP mają szansę dotrzeć do różnorodnej grupy odbiorców, którzy są zainteresowani daną branżą lub produktem.

3.   Płatność za wyniki

W marketingu afiliacyjnym MŚP płacą prowizję tylko wtedy, gdy dane działanie odniesie sukces i przyczyni się do generowania sprzedaży lub innych pożądanych konwersji. To oznacza, że przedsiębiorstwa płacą jedynie za rzeczywiste rezultaty, co stanowi korzystne rozwiązanie dla MŚP o ograniczonym budżecie marketingowym. Daje to także pewność, że środki finansowe są efektywnie wykorzystywane.

4.   Zwiększenie świadomości marki

Dzięki różnorodności wydawców i kanałów promocji, marketing afiliacyjny pozwala MŚP zwiększyć świadomość marki wśród potencjalnych klientów. Możliwość promocji na różnych platformach online, takich jak blogi, portale tematyczne czy media społecznościowe, pomaga w budowaniu rozpoznawalności marki i zdobywaniu zaufania klientów.

5.   Skuteczne śledzenie i analiza wyników

W marketingu afiliacyjnym możliwe jest precyzyjne śledzenie działań wydawców i analiza wyników. MŚP mogą bez dodatkowych kosztów monitorować efektywność kampanii, identyfikować najlepszych partnerów afiliacyjnych oraz optymalizować swoje działania w oparciu o dane i wskaźniki. To pozwala na ciągłe doskonalenie strategii marketingowej i zwiększenie zwrotu z inwestycji.

Marketing afiliacyjny jest więc skutecznym narzędziem dla MŚP, które pozwala im zwiększyć widoczność, dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć sprzedaż, przy niskich kosztach wejścia. Dzięki możliwości rozwoju sieci partnerskiej, płatności za wyniki, wzrostu świadomości marki oraz precyzyjnego śledzenia i analizy wyników, marketing afiliacyjny staje się atrakcyjną strategią dla MŚP dążących do sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym.

Wszystkie wyżej wymienione korzyści są teraz dla przedsiębiorców jeszcze łatwiej dostępne. Dzięki Admitad Rise, nowemu rozwiązaniu od sieci afiliacyjnej Admitad, mogą oni korzystać z najnowszych narzędzi i wiedzy eksperckiej, co pozwoli na generowanie bezpiecznej i progresywnej sprzedaży. W przeciwieństwie do innych kanałów marketingowych, Admitad Rise umożliwia rozliczenia na podstawie wyników, co oznacza, że reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy sprzedaż jest realnie generowana poprzez działania partnerów. Oznacza to, że każde działanie marketingowe ma gwarantowany pozytywny zwrot z inwestycji. Afiliacja okazuje się więc być rozwiązaniem w zasięgu każdego budżetu.

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP