"Polski" Amazon

Amazon uruchomił właśnie polskojęzyczną wersję strony. To nie jedyny „ukłon” w stronę Polaków, którzy na jego stronach bez trudu znajdą teraz polskie książki i darmową wysyłkę do naszego kraju.

Na polskojęzyczną stronę Amazona można dostać się wprost z Amazon.de, korzystając z ikony globusa. Polska wersja – jak przyznaje Amazon jest stale ulepszana, więc w najbliższym czasie należy się jeszcze spodziewać zmian. Największym ułatwieniem dla klienta znad Wisły będzie fakt, że nie tylko elementy menu i komunikaty wyświetlane podczas składania zamówienia są w języku polskim, z pomocy w ojczystym języku możemy też skorzystać w dziale obsługi klienta. Na razie z „typowo” polskiej oferty skorzystać mogą przede wszystkim fani książek, ale w przyszłości oferta skierowana zwłaszcza do osób posługujących się wyłącznie językiem polskim ma się znacznie zwiększyć. Darmowa przesyłka na zamówienia wysyłane do Polski wynosi 39 euro. Jak mówi dyrektor komunikacji konsumenckiej na Europę w Amazon Ben Howes, polskojęzyczna wersja witryny ma zwiększyć zainteresowanie zarówno klientów, jak i dostawców z Polski ofertą Amazonu.

Można też spodziewać się, że rosnącą popularnością cieszyć się będzie program Amazon Prime. Za 49 euro rocznie klienci uzyskują dostęp do szeregu funkcji, wśród których interesujące dla naszych rodaków będą na pewno: oglądanie filmów i seriali czy korzystanie z chmury, w której kompletować ulubioną muzykę. To wszystko sprawia, że coraz głośniej mówi się o dostępności po polsku treści w tabletach z serii Amazon Fire. Na początku 2016 roku Amazon deklarował, że do końca roku zamierza zwiększyć zatrudnienie o kolejny tysiąc osób. Co prawda w związku z tworzoną nowej wersji językowej, nie ma informacji o kolejnych miejscach pracy, ale już dziś wiadomo, że kolejne stanowiska wymagające wyższych kwalifikacji mają w naszym kraju powstać.

image

Komentarze