Prelegenci I Kongresu Mobilnego o aplikacjach, z których korzystają

Fascynują mnie beacony i technologia Bluetooth Smart, więc często w różnych dziwnych miejscach uruchamiam aplikację BLE Scanner aby sprawdzić, czy znajduję się w zasięgu beaconów. Ciekawe efekty daje uruchomienie tej aplikacji np. w pociągu czy metrze - wykrywane są wtedy wszystkie pobliskie wearables :

Już za tydzień - 15 kwietnia - na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie zbierze się kilkuset pasjonatów technologii mobilnych aby wymieniać się doświadczeniami i prognozami rozwoju rynku podczas I Kongresu Mobilnego.

Wśród 26 ogłoszonych Prelegentów (trwa głosowanie na 4 ostatnie prezentacje) znajdują się zarówno blogerzy zajmujący się obserwacją rynku, stratedzy agencji interaktywnych, marketerzy spółek jak i prawdziwi “disruptorzy” tej branży - pomysłodawcy nowych rozwiązań technologicznych jak i biznesowych. Aby znaleźć potwierdzenie tych słów wystarczy zerknąć na agendę.

Prelegentów I Kongresu Mobilnego zapytaliśmy o często używane przez nich aplikacje ( z naciskiem na te, które mogą nie być powszechnie znane)

Katarzyna Dworzyńska Dworzynska.com

Klasyki wymieniać nie będę, biurowych narzędzi też nie, to może coś bardziej life stylowego? Ciekawy jest Fitnoteq - to moje ostatnie odkrycie. Indywidualny trening w smartfonie. Mogę wybierać różne rodzaje ćwiczeń, przez Pilates, Jogę do ćwiczeń mięśni brzucha czy Zumby. Nie muszę wychodzić z domu, wystarczy odpalić appkę. Uber do podróży po mieście, chociaż jeśli nie ma kierowcy w okolicy to równie chętnie itaxi. I teraz appka do której ciężko się przyznać, ale ja jak na kobietę przystało, uwielbiam zakupy, aplikacja Tchibo jest świetna, bo mogę w niej przeglądać najnowsze kolekcje dostępne w sklepie.

Tomasz Kolinko

Fiverr. Słyszałem, że np. nowojorskie agencje kreatywne zlecają przy jego pomocy voiceovery do zajawek dla klientów. Ja sam pobawiłem się tym trochę i nadal jestem zafascynowany ilością rzeczy, które można można zlecić za piątaka. Blockchain lub Coinbase. Portfel do przechowywania bitcoinów. Warto zainstalować, pójść do jednego z Warszawskich bitcoinowych bankomatów i kupić e-waluty za 20zł. W ramach eksperymentu z nową technologią. A potem spróbować przesłać komuś innemu, lub przelać na cele charytatywne. Jeśli zaś do mobile'a zaliczamy tablety to Inkling Store. Świetnie wykonane interaktywne podręczniki. Nauczyłem się u nich genetyki i medycyny. Niestety chyba pivotują i sklep schodzi powoli na drugi plan.

Dariusz Mazurkiewicz Dyrektor spółki Polski Standard Płatności - operatora BLIKA

SkyCash - choć bardzo popularny - na co dzień niezbędny do życia w cywilizowanych miejscach ;)

Grzegorz Chyliński - Szef Adrino.pl

Elevate - Brain Training - przyjemna i pożyteczna aplikacja z cyklu zadbaj o sobie nie tylko fizycznie

Pakiet dwóch aplikacji jednego developera CAL i ANY DO - aplikacje z zakresu zarządzania czasem i listą zadań - krótko użyteczne i ładne

Screenshotter proste narzędzie do organizowania i zarządzania screenami w telefonie użyteczne dlatego, że dużo czasu spędzam na stronach mobilnych i w poszukiwaniu nowych aplikacji na moim telefonie w zastraszającym tempie przybywa screenów, aplikacja zdecydowanie pomaga w zarządzaniu nimi.

Łukasz Felsztukier - Szef Linteri

Fascynują mnie beacony i technologia Bluetooth Smart, więc często w różnych dziwnych miejscach uruchamiam aplikację BLE Scanner aby sprawdzić, czy znajduję się w zasięgu beaconów. Ciekawe efekty daje uruchomienie tej aplikacji np. w pociągu czy metrze - wykrywane są wtedy wszystkie pobliskie wearables :)

Bardzo często podróżuję, a kiedy podróżuję lubię słuchać ciekawych treści. Pomaga mi w tym aplikacja Casts - zamiennik systemowego Podcasts - w której przechowuję swoje ulubione podcasty.

Trzecią aplikacją, która dostarcza mi dzienną porcję rozrywki, jest iReddit. To świetny klient serwisu Reddit - miejsca, w którym znaleźć można takie perełki jak zdjęcia krzyczących ryb, animowane gify reakcji chemicznych czy śmieszne zdjęcia tosterów.

Patryk Bukowiecki Head of Mobile z Grupy Allegro

Bardzo wysoko oceniam aplikację IMDb, coraz lepiej radzi sobie GPW, Percentage Calculator pomaga mi w procentach. Ale tak naprawdę do większości rzeczy używam dedykowanych aplikacji i niesamowitym doświadczeniem jest obserwacja, jak się zmieniają. Chociażby Skype, LinkedIn, Dokumenty Google, IGN, Business Insider, RunKeeper i wiele innych.

Marcin Łaciak z Digital Virgo

Gazeta Wyborcza - dostęp do wszystkich wydań GW i dodatków WIMP - muzyka online i offline SkyCash - parkowania i bilety miejskie wygodnie w aplikacji

Arkadiusz Hodlik Training Manager z Sony Mobile Communications

Bardzo często słucham muzyki w aplikacji YouTube. Niestety kiedy chce zablokować ekran telefonu, aby schować go do kieszeni aplikacja YT automatycznie wyłącza się. Dlatego też zainstalowałem program Media Viewer Small App . Ta aplikacja pozwala włączyć serwis YT w niezależnym okienku, które mogę ustawić sobie w dowolnej części mojego ekranu, ustawić jego wielkość i dalej pracować na telefonie w innej aplikacji, jednocześnie słuchając muzyki z YT. Telefon w kieszeni również nie jest problemem, ponieważ aplikacja działa w tle, nawet przy zablokowanym ekranie.

Kamil Łukasiewicz - Mobile UX Designer Movade

Trello - mobilna wersja aplikacji do zarządzania projektami. Świetna integracja z webowym odpowiednikiem i prostota działania. VSCOcam - jeśli Instagram jest dla hipsterów, VSCOcam to pozycja dla ultrasów tego ruchu. Przy tym pozwala ładnie podkręcić zdjecie i niekoniecznie trzeba zamykać w kwadracie. TED - aplikacja skupiona wokół wystąpień podczas konferencji TED. Zgrabnie zaprojektowana appka, ale najważniejszym jej elementem jest wyjątkowa treść. Setki inspirujących wystąpień do obejrzenia przed snem.

Tomasz Woźniak - Szef Future Mind

Od niedawna mam znowu iPhona, tym razem wybór padł na 6 plus, który jednocześnie zastąpił mi iPada Mini i Blackberry Q10. Dlatego na nowo odkrywam aplikacje i chyba narazie jestem na etapie wykorzystywania go głównie do pracy. Co za tym idzie niewątpliwą zaletą tej platfomy jest dostępność mobilnego klienta praktycznie każdej usługi SaaS z jakiej korzystam w codzinennej pracy. Z naszych produkcji polecam gorąco Envelo, Synonimy.pl i Getlaunch.com a z innych ostatnio pozytywnie zaskoczył Microsoft Outlook na iOS’a. Chyba potrzebuję jeszcze kilka tygodni żeby znaleźć coś mniej popularnego ;)

Piotr Koźniewski - Szef 3R Studio

Nie jestem niestety harduserem. Pracuję głównie na PC. Aplikacje, których nie widziałem w rękach znajomych mi osób, a które ja cenię i używam, to Aparat Google z jego fenomenalnymi zdjęciami panoramicznymi i sferycznymi, Tłumacz Google i opcja pobrania całego słownika i praca offline, Power Toggles, bo tak:)

Monika Mikowska co-owner, chief sales & marketing officer mobee dick

Dla lepszego organizowania czasu pracy - Timely. Dla oka, pod hasłem “life’s too short for ugly shoes" - Stylect! Do pilnowania lokalizacji swoich kluczy i/lub torebki - Tile.

Rafał Staszkiewicz Partner, Country Manager adQuota Poland

W sezonie narciarskim korzystam z aplikacji Ski raport - podaje aktualne warunki na stokach i podgląd z kamerek. Lubię aplikację Vivino - zwłaszcza gdy stoję przed półką w sklepie i zastanawiam się jakie czerwone wino wybrać :). Inspiracji wnętrzarskich szukam w aplikacji Houzz, zwłaszcza w wersji na tablety.

Andrzej Ogonowski Marketing and PR director SMSAPI

Trudno określić, czy jest to niepopularna aplikacja, gdyż została ona zainstalowana przy ostatniej aktualizacji Androida - "Keep", do bardzo wygodnego uporządkowywania sobie zadań.

"LoopStack" do zabawy muzyczno/kreatywnej z synem. Pozostałe aplikacje, których używam są albo zwyczajnie popularne, albo zawężone do moich zainteresowań (jak np. "GuitarTuna", która posiada m.in. stroik do gitary i metronom).

Marek Broda Senior Product manager, Benhauer Sp.z o.o (Salesmanago)

Evernote, Feedly. Audioteka

Szukaj podobnych:

image

Komentarze