PrestaShop jako platforma sklepu internetowego- dlaczego warto?

Zastanawiasz się czy warto założyć sklep internetowy w oparciu o PrestaShop? Odpowiedź brzmi- Tak! Platforma e- commerce PrestaShop jest obecnie jednym z najbardziej popularnych oprogramowań sklepów internetowych wykorzystywanych w Polsce. Jasną rzeczą jest, iż sprzedaż w internecie z roku na rok notuje rekordy zarówno w kraju jak i za granicą. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to bardzo wygodny i bezpieczny sposób, a szczególnie w obecnych czasach często jedyny dostępny! Co istotne? Jeśli planujesz zacząć oferować swoje usługi oraz produkty w sieci, musisz przede wszystkim postawić na sklep online! Dzisiaj można to zrobić na bardzo wiele sposobów, aczkolwiek w przypadku braku posiadania odpowiedniej wiedzy dotyczącej kwestii technologicznej, najlepiej wybrać gotową opcję, która nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Zastanawiasz się dlaczego warto postawić na środowisko PrestaShop? Co powoduje, że jest ono wyjątkowe i że dobrze się na nim pracuje? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w poniższym artykule!

PrestaShop- co to takiego?

W obecnych czasach internet pęka w szwach od pojawiających się w nim sklepów. Firmy i przedsiębiorstwa prześcigają się w pomysłach, jak najskuteczniej i najszybciej dotrzeć do swoich klientów. PrestaShop to doskonałe rozwiązanie, jest to bowiem środowisko, w ramach którego można nie tylko założyć, ale również prowadzić swój własny sklep internetowy. To nowoczesna platforma, której budowa oparta jest na zasadzie modułów, gdzie stronę internetową można zbudować w bardzo podobny sposób jak zamek z klocków. W każdej chwili istnieje możliwość dodawania bądź odejmowania wybranych przez nas modułów. Wybierając jedną z największych platform dla e- commerce, zyskujesz pewność i gwarancje wszelkie dodatki, które zastosujesz będą zawsze aktywne! Co więcej? W razie jakichkolwiek problemów możesz liczyć na wsparcie użytkowników na specjalnym, oficjalnym forum. Należy podkreślić, iż PrestaShop jest także bardzo przyjazna dla klientów, przede wszystkim ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa podczas dokonywania zakupów w sieci.

Działanie PrestaShop

Czy wiesz, że budowanie sklepu internetowego, który oparty jest na PrestaShop jest proste i wygodne? Polega ono na dołączaniu kolejnych, wybranych przez nas modułów. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki, gdyż możemy wybierać spośród nieograniczonej ilości dotyczącej sposobów płatności i dostawy. Ale to nie wszystko! Stawiając na PrestaShop otrzymujesz możliwość spersonalizowania kategorii oraz stron konkretnych produktów, możesz również wykorzystać specjalny szablon, który odpowiada najnowszym trendom jeśli chodzi o projektowanie! Wszystkie moduły dostępne są w sklepie PrestaShop. Co istotne? Platforma jest bezpłatna, jednakże masz też do dyspozycji mnóstwo innych modułów, wzorów oraz szablonów, które są tworzone przez użytkowników dla użytkowników. Można je kupić lub pobrać, jest to uzależnione od sposobu udostępnienia przez twórców.

Sklep online w oparciu o PrestaShop- dlaczego warto?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, iż PrestaShop jest jednym z największych tego typu środowisk! Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz być pewny w kwestii wsparcia ze strony technicznej oraz oferowanych nowoczesnych rozwiązań! Wybierając PrestaShop jako platformę sklepu internetowego otrzymujesz pełną swobodę działania, co jest o wiele bardziej wygodne zwłaszcza na dłuższą metę. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż np. wtyczka WordPress WooCommerce, szczególnie jeśli jesteś właścicielem dużego sklepu internetowego. Pamiętaj, poprzez indywidualne dopasowanie każdego, nawet najmniejszego elementu sklepu online powoduje, iż dobrze przygotowana strona internetowa nie wygląda jak oparta o platformę e- commerce. Ze względu na fakt, iż forum użytkowników na całym świecie jest ogromne, nie ma większego znaczenie czy sprzedajesz w Polsce czy za granicę. W każdym przypadku można znaleźć specjalne wtyczki i dodatki, które będą odpowiadać Twoim potrzebom, oraz spełniać wymogi sposobu reklamowania i sprzedawania produktów i usług.

Platforma PrestaShop- zalety

Powodów, dla których warto wybrać PrestaShop jest naprawdę bardzo wiele, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w tym programie! Warto skoncentrować się na bardzo mocnych stronach oprogramowania, gdyż to one dobitnie pokazują co możesz zyskać i czego możesz oczekiwać. Wśród bardzo wielu korzyści wynikających z prowadzenia e-sklepu w oparciu o PrestaShop można wymienić między innymi:

 • Proste i intuicyjne oprogramowanie - to bardzo łatwy i prosty w obsłudze program, z którym poradzi sobie nawet początkujący przedsiębiorca. Dotyczy to zarówno instalacji jak i obsługi całego programu. Co warto mieć na uwadze? To, iż PrestaShop został stworzony przede wszystkim z myślą o którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy z zakresu spraw technicznych, a pragną zaistnieć w branży e- commerce. Nowoczesne oprogramowanie posiada intuicyjny interfejs oraz prosty język i przejrzystą, czytelną formę.
 • Kompleksowe wsparcie ekspertów - to bardzo duża zaleta programu, gdyż jest to profesjonalne wsparcie ze strony doświadczonych specjalistów.
 • Duża ilość wersji językowych oraz wiele możliwości walutowych - należy pamiętać, iż sklep internetowy to miejsce gdzie dokonywane są zakupy nie tylko przez internautów z naszego kraju, ale również z zagranicy. PrestaShop wyposażony jest w specjalny mechanizm wielojęzyczności. Co więcej? Klienci mają możliwość dokonywania płatności w ich krajowej walucie!
 • Personalizacja - innowacyjne oprogramowanie daje możliwość dopasowania wyglądu sklepu internetowego do własnych upodobań oraz preferencji. Do dyspozycji jest około 2 tysiące unikalnych szablonów, o różnej kolorystyce i bogatym wzornictwie. Dodatkową zaletą jest fakt, iż szablony można dowolnie modyfikować, np. zmieniać kolor oraz czcionkę.
 • Mobilność - warto zadbać, aby sklep internetowy był zawsze dostępny dla wszystkich użytkowników, zarówno tych którzy korzystają z laptopów i komputerów jak i smartfonów i tabletów. PrestaShop jest w tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem, bowiem dzięki niemu możliwe jest zoptymalizowanie witryny pod kątem wszystkich urządzeń mobilnych. Jego zastosowanie sprawia, iż Twoi klienci mogą wyświetlać witrynę Twojego sklepu online zarówno na komputerze jak i na telefonie.
 • Skuteczny marketing - pozycjonowanie SEO- oczywistą rzeczą jest, ze duża widoczność w sieci jest równoznaczna z wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania Google. Korzystając z PrestaShop otrzymujesz możliwość skorzystania z bardzo wielu przydatnych narzędzi, dzięki którym możesz właściwie zoptymalizować sklep. Jednak to nie wszystko. Powinieneś wiedzieć, że aby kampania marketingowa była skuteczna, należy korzystać z odpowiednich narzędzi marketingowych. Chodzi tutaj miedzy innymi o: kupony i bony rabatowe oraz specjalne programy lojalnościowe, które znajdują się w skrypcie.

PrestaShop nie jest trudnym środowiskiem, jeśli interesuje Cię bardziej podstawowy sklep, możesz bez większego problemu zrobić go sam. Jednak jeśli interesują Cię bardziej rozbudowane projekty, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom! Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się o konfigurację e- sklepu, a także zyskasz pewność, że zostaną dobrane odpowiednie moduły i wtyczki, które znacznie ułatwią Ci pracę. Pamiętaj, że dobrze wykonany potencjał PrestaShop pomoże Ci osiągnąć sukces!

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
 • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

  Wydawca

 • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

  Adres prawny

 • VAT ID 7811967834

  NIP