Działalność nierejestrowana to świetny sposób na przetestowanie modelu biznesowego czy sprzedawanego asortymentu. To również rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez małych sprzedawców, dla których prowadzenie sklepu internetowego nie jest podstawowym źródłem dochodu.
Osoby sprzedające bez działalności muszą jednak mierzyć się z wieloma trudnościami - wynikającymi głównie z tego, że większość firm, w tym tych oferujących bramki płatności, nie jest zainteresowana współpracą z osobami fizycznymi.
Do wyjątków należy Sky-Pay, z którego mogą korzystać zarówno osoby prowadzące działalność, jak i te, które jej nie zarejestrowały.
Szybkie płatności są standardem we współczesnych sklepach internetowych. To dzięki nim klienci mają możliwość opłacenia zamówienia za pomocą szybkiego przelewu, karty czy BLIKa.
Bardzo chętnie korzystają oni z tych możliwości, co potwierdzają dane zebrane w raporcie E-commerce w Polsce 2020 opracowanym przez Gemius i Izbę Gospodarki Elektronicznej.
Zgodnie z nimi, aż 70% konsumentów skorzystało kiedyś z opcji szybkiego przelewu, 40% - z płatności kartą, a 35% - z płatności mobilnych (np. BLIK).
Jeżeli Twój sklep nie udostępnia takich opcji, klient z dużym prawdopodobieństwem sfinalizuje transakcję u konkurencji. I nie będzie go interesowało, że nie może zrealizować płatności u Ciebie, bo nie posiadasz działalności gospodarczej.
Jedyne metody płatności, które możesz wtedy proponować to tradycyjny przelew bankowy, który może wzbudzić nieufność wśród kupujących, oraz opłata za pobraniem, co wiąże się z oczywistym ryzykiem.
Dzięki Sky-Pay będziesz mógł jednak oferować swoim klientom najpopularniejsze formy płatności - bez konieczności posiadania firmy i podpisywania umowy. Jedyny warunek to prowadzenie sklepu internetowego na oprogramowaniu Sky-Shop.
Co ważne, nowe sklepy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków współpracy. Przez pierwsze trzy miesiące prowizja Sky-Pay wyniesie tylko 1%.
Bramka Sky-Pay to nie jedyne ułatwienie dla osób sprzedających bez działalności, jakie czeka na Ciebie w Sky-Shop.
Przypomnijmy, że możesz prowadzić sklep internetowy w ramach działalności nierejestrowanej, jeżeli Twoje miesięczne przychody z tego tytułu nie przekraczają połowy wysokości pensji minimalnej brutto, co daje 1400 zł w 2021 roku.
To świetne rozwiązanie dla początkujących sprzedawców, którzy chcą zaoszczędzić na składkach ZUS, zminimalizować formalności lub przetestować swój pomysł na biznes.
Nie jest to jednak rozwiązanie uniwersalne.
Działalność nierejestrowana ma największy potencjał w przypadku sprzedaży:
Sprzedaż bez działalności jest bowiem najbardziej opłacalna, jeśli generujesz niskie koszty. Jeżeli regularnie pozyskujesz produkty od zewnętrznych dostawców, te raczej będą wysokie, a całe przedsięwzięcie przestanie przynosić oczekiwany zysk.
Musisz liczyć się z tym, że im wyższe będą koszty, tym szybciej osiągniesz limit przychodów wynoszący 1400 zł miesięcznie, co będzie się wiązało z koniecznością założenia działalności gospodarczej - w terminie 7 dni od przekroczenia limitu.
Mocno ograniczony będzie także wybór hurtowni, z którymi będziesz mógł współpracować. Właśnie dlatego w ramach działalności nierejestrowanej najlepiej sprzedawać produkty, do których masz dostęp lub takie, które sam tworzysz.
Działalność nierejestrowana to ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy chcą przetestować swój pomysł na biznes czy po prostu dorobić do etatu. W wielu przypadkach jest to początkowa faza prowadzenia sprzedaży w Internecie, która ostatecznie skutkuje zarejestrowaniem działalności.
Nie zmienia to jednak faktu, że wiele firm ignoruje potrzeby takich biznesów.
Sky-Pay wychodzi jednak takim przedsiębiorcom naprzeciw.
Możesz testować rozwiązania, z których dalej będziesz korzystać, gdy założysz już pełnoprawną firmę. Nie musisz wtedy zmieniać oprogramowania, aby nadal rozwijać swój biznes - z nami.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą bramką płatności czy oprogramowaniem zachęcamy do kontaktu na info@sky-shop.pl!
Wydawca
Adres prawny
NIP