Sky-Pay - płatności online bez firmy

Działalność nierejestrowana to świetny sposób na przetestowanie modelu biznesowego czy sprzedawanego asortymentu. To również rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez małych sprzedawców, dla których prowadzenie sklepu internetowego nie jest podstawowym źródłem dochodu.

Osoby sprzedające bez działalności muszą jednak mierzyć się z wieloma trudnościami - wynikającymi głównie z tego, że większość firm, w tym tych oferujących bramki płatności, nie jest zainteresowana współpracą z osobami fizycznymi.

Do wyjątków należy Sky-Pay, z którego mogą korzystać zarówno osoby prowadzące działalność, jak i te, które jej nie zarejestrowały.

Sky-Pay - bramka płatności również dla sprzedawców bez firmy

Szybkie płatności są standardem we współczesnych sklepach internetowych. To dzięki nim klienci mają możliwość opłacenia zamówienia za pomocą szybkiego przelewu, karty czy BLIKa.

Bardzo chętnie korzystają oni z tych możliwości, co potwierdzają dane zebrane w raporcie E-commerce w Polsce 2020 opracowanym przez Gemius i Izbę Gospodarki Elektronicznej.

Zgodnie z nimi, aż 70% konsumentów skorzystało kiedyś z opcji szybkiego przelewu, 40% - z płatności kartą, a 35% - z płatności mobilnych (np. BLIK).

Jeżeli Twój sklep nie udostępnia takich opcji, klient z dużym prawdopodobieństwem sfinalizuje transakcję u konkurencji. I nie będzie go interesowało, że nie może zrealizować płatności u Ciebie, bo nie posiadasz działalności gospodarczej.

Jedyne metody płatności, które możesz wtedy proponować to tradycyjny przelew bankowy, który może wzbudzić nieufność wśród kupujących, oraz opłata za pobraniem, co wiąże się z oczywistym ryzykiem.

Dzięki Sky-Pay będziesz mógł jednak oferować swoim klientom najpopularniejsze formy płatności - bez konieczności posiadania firmy i podpisywania umowy. Jedyny warunek to prowadzenie sklepu internetowego na oprogramowaniu Sky-Shop.

Co ważne, nowe sklepy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków współpracy. Przez pierwsze trzy miesiące prowizja Sky-Pay wyniesie tylko 1%.

Sky-Shop wspiera działalność nierejestrowaną

Bramka Sky-Pay to nie jedyne ułatwienie dla osób sprzedających bez działalności, jakie czeka na Ciebie w Sky-Shop.

 • Możesz także korzystać z podstawowego systemu księgowego, który umożliwi Ci wystawianie rachunków swoim klientom.
 • Zyskasz również dostęp do gotowych integracji z hurtowniami, które współpracują z osobami bez działalności.
 • Z poziomu jednego panelu możesz obsługiwać sprzedaż w wielu kanałach - sklepie internetowym, Allegro czy sklepie na Facebooku. Nie będziesz więc potrzebować żadnego dodatkowego oprogramowania do obsługi sprzedaży.

Kiedy sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej się opłaca?

Przypomnijmy, że możesz prowadzić sklep internetowy w ramach działalności nierejestrowanej, jeżeli Twoje miesięczne przychody z tego tytułu nie przekraczają połowy wysokości pensji minimalnej brutto, co daje 1400 zł w 2021 roku.

To świetne rozwiązanie dla początkujących sprzedawców, którzy chcą zaoszczędzić na składkach ZUS, zminimalizować formalności lub przetestować swój pomysł na biznes.

Nie jest to jednak rozwiązanie uniwersalne.

Działalność nierejestrowana ma największy potencjał w przypadku sprzedaży:

 • rękodzieła,
 • plików cyfrowych (e-booków, zdjęć),
 • artykułów sezonowych,
 • produktów zwolnionych z VAT i obowiązku posiadania kasy fiskalnej (jak na przykład odzież czy meble).

Sprzedaż bez działalności jest bowiem najbardziej opłacalna, jeśli generujesz niskie koszty. Jeżeli regularnie pozyskujesz produkty od zewnętrznych dostawców, te raczej będą wysokie, a całe przedsięwzięcie przestanie przynosić oczekiwany zysk.

Musisz liczyć się z tym, że im wyższe będą koszty, tym szybciej osiągniesz limit przychodów wynoszący 1400 zł miesięcznie, co będzie się wiązało z koniecznością założenia działalności gospodarczej - w terminie 7 dni od przekroczenia limitu.

Mocno ograniczony będzie także wybór hurtowni, z którymi będziesz mógł współpracować. Właśnie dlatego w ramach działalności nierejestrowanej najlepiej sprzedawać produkty, do których masz dostęp lub takie, które sam tworzysz.

Podsumowanie

Działalność nierejestrowana to ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy chcą przetestować swój pomysł na biznes czy po prostu dorobić do etatu. W wielu przypadkach jest to początkowa faza prowadzenia sprzedaży w Internecie, która ostatecznie skutkuje zarejestrowaniem działalności.

Nie zmienia to jednak faktu, że wiele firm ignoruje potrzeby takich biznesów.

Sky-Pay wychodzi jednak takim przedsiębiorcom naprzeciw.

Możesz testować rozwiązania, z których dalej będziesz korzystać, gdy założysz już pełnoprawną firmę. Nie musisz wtedy zmieniać oprogramowania, aby nadal rozwijać swój biznes - z nami.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą bramką płatności czy oprogramowaniem zachęcamy do kontaktu na info@sky-shop.pl!

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
 • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

  Wydawca

 • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

  Adres prawny

 • VAT ID 7811967834

  NIP