Sprzedaż na kilku kontach Allegro

W jakich przypadkach taka strategia ma sens? I jak poradzić sobie z obsługą takiej sprzedaży? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Na pewno znasz markę lodów Algida. Czy wiesz, że do tej samej firmy należą również marki takie jak Lipton czy Rexona?

Na podobnej zasadzie działa właśnie sprzedaż za pośrednictwem kilku kont na Allegro. Tworzysz kilka osobnych marek, a każda z nich ma klientom coś innego do zaoferowania. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod na zwiększenie sprzedaży na tej najpopularniejszej w naszym kraju platformie sprzedażowej.

W jakich przypadkach taka strategia ma sens? I jak poradzić sobie z obsługą takiej sprzedaży? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czy możesz mieć kilka kont na Allegro?

Nie ma ku temu żadnych przeszkód - jest to działanie całkowicie zgodne z polityką serwisu. I tak, wszystkie konta mogą być powiązane z tym samym numerem NIP.

Sprzedaż za pośrednictwem kilku kont nie jest jednak sposobem na ominięcie blokad czy zasad Allegro. Musisz liczyć się z tym, że:

 • założenie drugiego konta Allegro nie będzie możliwe, jeśli Twoje poprzednie konto zostało zablokowane,
 • w przypadku każdego konta ma zastosowanie ten sam regulamin, który musisz przestrzegać,
 • ograniczenia wprowadzone za nieprzestrzeganie zasad na jednym koncie mogą zostać również nałożone na Twoje pozostałe konta.

Sam proces zakładania drugiego (i każdego kolejnego konta) przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku pierwszej rejestracji.

W jakich sytuacjach warto prowadzić sprzedaż za pośrednictwem kilku kont?

Prowadzenie kilku kont na Allegro nie jest uniwersalną taktyką marketingową, która sprawdzi się w przypadku każdego sprzedawcy. W części przypadków będzie to po prostu zbędny wysiłek.

Są jednak sytuacje, w których taka strategia pomoże Ci zwiększyć sprzedaż i budować zaufanie w oczach kupujących. Oto one:

 1. Sprzedajesz w dropshippingu, współpracując z kilkoma hurtowniami jednocześnie. W takim wypadku na jednym koncie powinieneś sprzedawać produkty z jednej hurtowni. Dzięki temu klienci nie będą musieli płacić za kilka przesyłek, które w dodatku mogą docierać do nich w różnych terminach.
 2. Sprzedajesz produkty z wielu branż. Jeżeli na jednym koncie ograniczysz się do sprzedaży produktów z jednej kategorii, będziesz cieszyć się wśród kupujących większym zaufaniem.
 3. Odbiorcami Twoich produktów są przedstawiciele różnych grup docelowych. Na różnych kontach możesz w całkowicie inny sposób zaprezentować oferowane towary.
 4. Chcesz zweryfikować komunikację marketingową czy skuteczność programów Allegro, jak na przykład Smart.

Jak obsługiwać kilka kont na Allegro?

Obsługa kilku kont może być nieco kłopotliwa - ciągłe przelogowywanie się z konta na konto może dać Ci się we znaki. Są jednak sposoby, dzięki którym cały proces stanie się znacznie wygodniejszy.

Dzięki oprogramowaniu Sky-Shop obsłużysz sprzedaż na kilku kontach Allegro z poziomu jednego panelu administracyjnego. To funkcja dostępna we wszystkich pakietach abonamentowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu:

 • zimportujesz aukcje do sklepu, a następnie wystawisz je na kolejnych kontach,
 • wykonasz operacje masowe - dla wszystkich lub wielu ofert na Allegro,
 • uzyskasz dostęp do wszystkich informacji o zamówieniu, czyli: sposobie płatności i dostawy, statusie płatności, statusie Smart zamówienia itd.,
 • system automatycznie połączy zamówienia złożone przez jednego klienta w obrębie każdego z kont Allegro,
 • oprogramowanie automatycznie zamknie i wznowi aukcje przy określonym przez Ciebie stanie magazynowym.

To jednak dopiero namiastka funkcji dwukierunkowej integracji Sky-Shop z Allegro, która całkowicie odmienia komfort pracy na portalu, a także ułatwia prowadzenie sprzedaży wielokanałowej.

Podsumowanie

Sprzedaż na wielu kontach Allegro może mieć wiele korzyści. Pamiętaj jednak, że musisz dbać o pozyskiwanie klientów, zdobywanie pozytywnych opinii i przestrzeganie regulaminu na każdym koncie osobno.

Kwestie bardziej praktyczne, związane z samą obsługą sprzedaży za pośrednictwem kilku kont, nie powinny Cię jednak martwić. Dzięki oprogramowaniom takim jak Sky-Shop nawet nie odczujesz, że klienci napływają do Ciebie z kilku źródeł.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z obsługą sprzedaży na kilku kontach Allegro na Sky-Shop zachęcamy do kontaktu na info@sky-shop.pl!

Powodzenia!

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
 • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

  Wydawca

 • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

  Adres prawny

 • VAT ID 7811967834

  NIP