Ten pierwszy raz. Targi eHandlu - szycie na miarę potrzeb CZŁOWIEKA - Interactive Network

ehandelmag.com: Co dajecie branży e-commerce? (w czym się specjalizujecie?)

Piotr Zając:

W Network Interactive rozwiązujemy problemy sprzedażowe i komunikacyjne.

Specjalizujemy się we wdrożeniach Magento i pełnym wsparciu powdrożeniowym e-sklepów. Drugi pion naszej działalności do content marketing i budowa i-Ekosystemów wspierających sprzedaż w sklepach internetowych.

ehandelmag.com:Czym polski e-commerce różni się od innych?

Piotr Zając:

Trudno mówić o jakiś konkretnych różnicach. Wiadoma rzecz, że jeżeli chodzi o technologie i ich stosowanie to raz plasujemy się za liderami, ale w wielu aspektach jesteśmy w czołówce.

Zasadniczą różnicę widzę natomiast w tym, iż każdy rynek ma po prostu swoją specyfikę. To, co sprawdzać się może w UK, nie zawsze po przeniesieniu do nas odnosi taki sam efekt/sukces - trzeba adaptować i dostosowywać się do specyfiki danego rynku. Mieliśmy takie przypadki przy realizacji sklepów gdzie oddział polski wymuszał zmiany podejścia na centrali w UK przykładowo w modelu sprzedaży produktu. Tam sprzedawało się pojedyncze sztuki które kompletowali fachowcy dla klienta końcowego, a u nas to końcowy Kowalski woli kupować produkty wykonawcy, więc przy produktach o większym skomplikowaniu trzeba było organizować je w zestawy, by taki Kowalski wiedział dokładnie co trzeba kupić. A to tylko jeden z wielu przykładów...

ehandelmag.com: Jaki macie cel wystawiania się na Targach eHandlu?

Piotr Zając

Chcemy zaprezentować klientom końcowym nasze podejście do wdrożeń na Magento - tzw. wdrożenie otwarte - którego idea umożliwia wprowadzenie Magento pod strzechy mniejszych firm, które uważały je do tej pory za drogie rozwiązanie.

ehandelmag.com: Czy macie w zanadrzu jakiś argument, który już w trakcie Targów przekona odwiedzających do zawiązania z Wami współpracy?

Piotr Zając

Nie przygotowaliśmy jakiś rabatów czy ofert specjalnych - w usługach to wg mnie fikcja gdyż 10% czy nawet 50% od nie wiadomo jakiej kwoty za wdrożenie, to tak naprawdę brak rabatu. Nieuczciwie jest oferować rabat od nieustalonej ceny (stałej).

To, czym zamierzamy przekonywać potencjalnych Partnerów biznesowych to tak naprawdę zaprezentowanie naszego modelu wdrożeniowego oraz opcji finansowania realizowanych przez nas działań. To wszystko poparte będzie konkretnymi case study z realizacji - jako wisienka na torcie :)

ehandalmag.com: Firma, na której spotkanie naprawdę się cieszycie?

Piotr Zając:

Na targach spotkamy na pewno kilku naszych klientów - co cieszy... Widziałem wśród wystawców kilka firm, których oferty rozważamy - więc będzie okazja porozmawiać. Będzie też okazja porozmawiać z firmami z branży, czyli konkurencją.

Natomiast kluczem z pewnością będą wszyscy Ci, których jeszcze nie znamy.

ehandelmag.com: Średniej wielkości eSklep z kawą i herbatą klasy premium, obszar działania Polska, Czechy, Niemcy i Francja - co możecie mi zaproponować?

Piotr Zając

Oczywiście tu można by wymieniać jakieś podstawy w stylu analiza SEO, UX, bieżących działań itp. i opracowywanie strategii ble ble ble... Ale zakładam, że sklep działa, ma się dobrze ale szuka czegoś z naszej oferty co by zwiększyło sprzedaż.

Jeżeli czegoś takiego by nie miał to - analiza każdego z rynków w celu zdefiniowania kluczowych oraz niszowych (z potencjałem) produktów, a następnie budowa dla wybranych i-Ekosystemu - czyli sieci serwisów generujących wartościowy ruch oraz zwiększających sprzedaż. Potem content marketing nastawiony na promocję takiego "zaplecza", a następnie - w zależności od budżetu - testowanie różnych działań dla różnych rynków.

Taki schemat realizowaliśmy dla wielu marek premium - np. Magnat Farby - i to był strzał w dziesiątkę. Produkty premium wymagają często czegoś więcej niż karty produktu na sklepie - potrzebują osobnych LP by wytłumaczyć zastosowanie, przeznaczenie, dlaczego są premium i jakie to niesie korzyści. Tak było ze strukturami Magnat - które są produktem o wiele bardziej złożonym niż sama farba (podkład, wałek i farba)... Poza tym LP daje możliwość budowania większego zasięgu - można promować na "struktura betonu na ścianie", gdyż karta produktu wypromuje się "sama" na Magnat Beton.

Z drugiej strony są produkty niszowe. Perełki, które trudniej wyłapać, ale jak się uda i zaskoczą, to daje to niezwykły efekt. Takie spektakularne sukcesy naszych klientów (i nasze) to wykonanie strony dla kategorii produktów "zlew gospodarczy" za ok. 1900 pln, która po ok. 3 miesiącach (z uwagi na niskie nasycenie działań konkurencji konkretnie na te produkty - każdy promował całą kategorię "Zlewy / Umywalki") wskoczyła do TOP3 i zaczęła generować sprzedaż. Obecnie ma już kilka lat i nadal jest wysoko (przeważnie w TOP5 na kluczowe hasła) i generuje miesięcznie od kilkunastu do kilkudziesięciu dodatkowych transakcji na sklepie docelowym.

ehandelmag.com: Co najbardziej lubicie w branżowych targach?

Piotr Zając:

Spotykać ludzi spoza branży :)

ehandelmag.com: Co się zmieniło w Waszej ofercie w ciągu ostatnich trzech lat?

Piotr Zając:

Zasadniczo oferty nie zmieniamy - specjalizujemy się od początku w Magento, WordPress oraz Content Marketingu w oparciu o budowę i-Ekosystemów.

To, co się zmienia, to stałe doskonalenie oferty, uczenie się nowych narzędzi, metod i technik by nasze działania były skuteczniejsze.

Nie rozszerzamy oferty o nowe, nieznane nam elementy - bo nie moglibyśmy oferować takiej jakości jaką oferujemy w przypadku tego, na czym się naprawdę znamy.

ehandelmag.com: Targi eHandlu jako element działań promocyjnych czy nowe doświadczenie?

Piotr Zając:

Do wyboru targów podchodzimy bardzo rygorystycznie - nie bierzemy udziału we wszystkim idą na ilość. Interesujemy się raczej pojedynczymi wydarzeniami kalkulując, czy na daną chwilę to będzie dla nas odpowiednia opcja, która przyniesie jakiś założony efekt.

ehandelmag.com: Dlaczego pracownicy Waszej firmy są wyjątkowi i w jaki sposób dowiaduje się o tym Wasz Klient?

Piotr Zając:

Pracownicy są wyjątkowi bo są nasi :)

A tak na poważnie - istotą satysfakcji naszych klientów jest chyba to, że jesteśmy niezauważalni. Działamy z tym co ustaliliśmy, ale nie obciążamy Partnera potrzebą stałego kontaktu, setkami spraw, pomysłów, spotkań itp. Klient kontaktuje się z nami, gdy tego potrzebuje. Otrzymuje raporty i gdy są niejasności to je wyjaśniamy. Nie potrzebujemy bycia na świeczniku i zwracania na siebie uwagi by było widać, że coś robimy. My po prostu robimy swoje i dajemy Klientom robić to co do nich należy.

image

Komentarze