Tomasz Nowiński, Manager eCommerce Roku: fascynuje mnie bycie częścią rewolucji technologicznej

Tomasz Nowiński – założyciel i prezes zarządu klubu Travelist.pl. Jego praca to od początku ciągłe poszukiwanie innowacji. Już do pierwszych lat swojej aktywności zawodowej związany z E-commerce. Zaczynał od eBay, ma za sobą spore sukcesy w spółce Grupon Polska oraz pracę z Integer, Rocket Internet czy Deloitte. Obecnie związany m.in. z Secret Escapes. Jako że zajmuje się turystyką nie dziwi fakt, iż jest młośnikiem narciarstwa i podróżniczych książek reportażowych, ale ponad wszystko kocha podróżować - odwiedził już ponad 50 krajów. Przygodę z Travelist zaczynał w 12-metrowym biurze i ze sporym rozmachem, jeśli idzie o budżet reklamowy w internecie. Po pierwszym roku wraz z zespołem zdobył rezerwacje za 10 milionów złotych. Tomasz jest tegorocznym laureatem Ekomersa w kategorii eCommerce Manager.

Zadowolony z życia.

To widać.

FP20: Zostałeś w tym roku wyróżniony EKOMERSEM Manager eCommerce, kim dla Ciebie jest dobry eCommerce Manager?

Tomasz Nowiński: Każdy ma własny styl zarządzania, ważne żeby był skuteczny. Ja stawiam na dobre rozumienie rynku i produktu, pracę z inteligentnymi i dociekliwymi ludźmi, oraz nacisk na dane - zbieranie danych, analizę i decyzje oparte na danych. ECommerce to bardziej miejsce dla menedżerów analitycznych, naukowców niż klasycznych liderów sprzedających wizję.

FP20: Podobno nie mógłbyś produkować śrubek czy sprzedawać parówek, bo nie robiłbyś tego z zaangażowaniem równym temu, jakie poświęcasz eCommerce. Na tej branży da się zarobić, co jeszcze jest w niej niezwykłego?

Tomasz Nowiński: W branży eCommerce fascynuje mnie bycie częścią rewolucji technologicznej. Kupowanie produktów i usług nigdy nie było tak łatwe, a sklepy i serwisy tak bardzo technologicznie zaawansowane. W internecie wszystko można dokładnie mierzyć, eksperymentować i podejmować decyzje poparte danymi. Ta branża bardzo mocno się rozwija, jest w niej wiele innowacji i zmian - dlatego inspiruje mnie bardziej niż jakakolwiek inna.

Całą listę nagrodzonych EKOMERSAMI 2016 znajdziecie >>>tutaj<<<

image

Komentarze