Wędrówka 8a.pl w świat e-commerce wraz z i-systems

Nazwa firmy 8a.pl zainspirowana została poziomem trudności w jednej ze skal wspinaczkowych. Jak poradzili sobie z wejściem w świat eCommerce?

Gliwicka firma specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnego sprzętu, akcesoriów i odzieży do wspinaczki, górskich wędrówek oraz szeroko pojętego outdooru. Jest to odpowiednie miejsce dla wspinaczy, podróżników i miłośników przygód. Od 2001 roku, firma posiada sklep stacjonarny w Gliwicach. W 2004 roku powstała pierwsza wersja sklepu internetowego 8a.pl, który od 2015 roku działa w systemie sprzedaży online, opartym na dedykowanym oprogramowaniu i-systems. Autorskie oprogramowanie i-systems sprawia, że 8a.pl może na bieżąco wzbogacać katalog rozwiązań e-commerce o te, które odpowiadają rosnącym oczekiwaniom współczesnych klientów.

Sprzedaż B2B i B2C

Metodyka sprzedażowa, przygotowana dla 8a.pl, dedykowana jest zarówno klientom B2B, jak i B2C. System e-commerce wyposażony jest w rozwiązania wspierające sprzedaż w obu modelach. Partnerzy biznesowi mogą liczyć między innymi na: indywidualne rabaty, dotyczące najczęściej kupowanego asortymentu, czy możliwość skorzystania z kredytu kupieckiego.

Integracja z ERP Subiekt GT

Integracja z systemem ERP Subiekt GT umożliwia automatyzację procesów, a co za tym idzie - sprawną i szybką obsługę zamówienia. Proces obsługi klienta przebiega w czterech etapach. Najpierw zamówienie poddawane jest weryfikacji pod względem stanu magazynowego, następnie tworzony jest dokument z rozpiską zamówienia. Kolejnym krokiem jest weryfikacja zgodności produktów z zamówieniem i generowany jest list przewozowy.

Zależy nam także na stałym unowocześnianiu naszego systemu e-commerce tak, by spełniał on rosnące oczekiwania naszych klientów. Inwestowanie w zespół i system sprzedaży warunkują współcześnie sukces sprzedaży w internecie – podsumowuje Piotr Czmoch, właściciel firmy 8a.pl.

Integracja systemu sprzedażowego 8a.pl, stworzonego przez i-systems, z Subiekt`em umożliwia sprawną komunikację między magazynem głównym, podmagazynami oraz salonem stacjonarnym. Wprowadzenie tej integracji to znaczna oszczędność czasu dla 8a.pl, ponieważ etykiety drukowane są automatycznie, bez konieczności ręcznego przepisywania danych. Eliminuje to ryzyko popełnienia błędu w wypełnianiu danych. Ponadto system sprzedażowy zintegrowany z systemem magazynowo-księgowym umożliwia wdrożenie spójnej polityki cenowej oraz rabatowej dla wielu kanałów sprzedaży.

Zaawansowana karta produktu

Szczegółowa karta produktu jest niezwykle pomocna przy wyborze specjalistycznego sprzętu. Zawiera ona najważniejsze parametry i cechy produktu oraz wyczerpujący, fachowy opis, a także kilka zdjęć jednego produktu (w tym zdjęcia 3D) wykonanych przez zespół 8a.pl. Sklep online posiada także funkcję kojarzenia produktów, a przy zakupie całego zestawu przyznawana jest zniżka.

Manager wysyłek

Wygodną funkcjonalnością, usprawniającą proces wysyłki zamówień jest moduł Manager Wysyłek. Umożliwia on m.in. automatyczne tworzenie list paczek, które mają być następnie przesłane do konkretnego spedytora. Innymi funkcjonalnościami są: komunikacja z API spedytora, pobieranie etykiet na paczki, ważenie ich oraz automatyczna zmiana statusu zamówienia, po przekazaniu paczki do wysyłki. Poza metodami wysyłki, takimi jak Poczta Polska, paczkomaty Inpost, czy kurier GSL, klient może także odebrać produkty w salonie stacjonarnym marki, zlokalizowanym w Gliwicach. Jest to coraz częściej przyjmowana strategia łączenia sprzedaży online z offline.

W ostatnim czasie, sklep internetowy 8a.pl znalazł się w finałowej czwórce konkursu Mobile Trends Awards. Firma została doceniona za wygląd i działanie systemu e-commerce na urządzeniach mobilnych. Uplasowała się również na I miejscu w II Rankingu Sklepów Outdoorowych, zorganizowanym przez Portalgorski.pl, za jakość obsługi, szybką realizację zamówienia, adekwatną i fachową odpowiedź na zapytania oraz przejrzysty sklep online, z intuicyjnym menu, rozbudowaną kartą produktową oraz zaawansowaną wyszukiwarką.

Wdrożenie dedykowanego systemu e-commerce firmy i-systems skutkowało uzyskaniem pełnej kontroli nad sprzedażą B2B oraz B2C. Wprowadzone, nowoczesne funkcjonalności mają na celu automatyzację procesów wewnętrznych oraz zewnętrznych firmy, a także zwiększenie sprzedaży.

image

Komentarze