Wygodne zarządzanie sklepem internetowym

Często przedsiębiorcy decydują się na pierwsze lepsze rozwiązania, które mają po prostu działać. Prosty szablon, podstawowe moduły i byle jaka szata graficzna - przepis na sukces?

Nikogo już chyba nie trzeba przekonywać do tego, że obecność w internecie gwarantuje firmie mnóstwo korzyści. Tyczy się to także sklepów, które prowadzą sprzedaż stacjonarną. Bycie online pozwala dotrzeć do zupełnie nowej grupy potencjalnych odbiorców, co przełoży się na wzrost zamówień i zysków.

Projektowanie sklepów internetowych

Żeby jednak wykorzystać pełen potencjał internetu, należy zadbać o to, aby gotowy sklep nadążał za najnowszymi standardami i trendami. Chaotyczne, niefunkcjonalne i nieatrakcyjne pod względem wizualnym sklepy nikogo nie przekonują. Wręcz przeciwnie - skuteczne odstraszają potencjalnych klientów, którzy odchodzą do konkurencji.

Szeroko rozumiana jakość sklepu internetowego nie dotyczy jednak wyłącznie tego, co widać. Jak można się bowiem domyślić, powinien być on wygodny także dla osób, które nim zarządzają. To zaś zależy od zastosowanych technologii i rozwiązań.

Wygodny sklep internetowy, czyli jaki?

Wielu przedsiębiorców nie przykłada zbyt wielkiej wago do tego, jak funkcjonuje ich sklep. Często decydują się oni na pierwsze lepsze rozwiązania, które mają po prostu działać. Prosty szablon, podstawowe moduły i byle jaka szata graficzna - przepis na sukces? Niekoniecznie. Pójście w tej kwestii na łatwiznę zazwyczaj kończy się na narzekaniach na nieintuicyjny interfejs, wolne działanie magazynu, a także sporą awaryjność strony. Chcąc tego uniknąć, warto decydować się na rozwiązania nowoczesne. Co takiego są one w stanie nam zapewnić?

 • Wygodne i szybkie zarządzanie produktami - moduł odpowiedzialny za wstawianie, modyfikowanie i usuwanie produktów z oferty nie może wiecznie ulegać awariom. Musi działać szybko i niezawodnie, tak aby możliwe stało się błyskawiczne reagowanie na zapotrzebowanie klientów sklepu.
 • Automatyzacja procesów - mowa tu zarówno o sprzedaży, jak i działaniach marketingowych. Automatyczna wysyłka newslettera, odpowiednio skonfigurowane formularze kontaktowe, system komentarzy, kody rabatowe, zarządzanie koszykiem - automatyzacja tego typu elementów przyniesie nieocenione korzyści zarówno klientom, jak i nam, sprzedawcom.
 • Integracja systemu płatności i przesyłek - kolejny raz warto wspomnieć o wygodzie obsługi, na podstawie której jesteśmy w stanie budować przewagę konkurencyjną. Integracja pozwoli między innymi na bezpośrednią płatność za zamówienie, szybkie wprowadzenie danych adresowych czy też wybór rodzaju przesyłki. Wszystko w ramach jednego systemu, bez konieczności wprowadzania zmian ręcznie.
 • Zarządzanie zamówieniami i klientami - kolejny kluczowy system, bez którego trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie sklepu internetowego. Kolejny raz warto podkreślić tu znaczenie automatyzacji, dzięki której możliwa stanie się błyskawiczna realizacja wszystkich zamówień.

Jednocześnie należy pamiętać o wspomnianej już wcześniej stabilności działania sklepu, a także o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wszelkiego rodzaju szablony i rozwiązania „uniwersalne” nie zawsze są w stanie zagwarantować pełną ochronę danych klientów. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ewentualne ataki hakerskie. Systemy dedykowane, przygotowane w oparciu o analizę potrzeb i specyfiki działania sklepu internetowe okażą się pod tym względem znacznie bezpieczniejszym wyborem.

Dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Jak już wspomnieliśmy, tworzenie sklepów internetowych przy użyciu prostych szablonów może okazać się bardzo kłopotliwe. Zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na rozszerzeniu działalności i przyjmowaniu wielu zamówień w tym samym czasie. W takiej sytuacji niezbędne są rozwiązania dedykowane, w odpowiedni sposób dostosowane do specyfiki sklepu.

Z tego właśnie powodu najlepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług specjalistycznych firm zajmujących się projektowaniem i uruchamianiem sklepów internetowych. Robią one użytek z nowoczesnych narzędzi i technik, za sprawą których gotowa witryna spełnia wszystkie istotne standardowy. Związane są one nie tylko z szeroko rozumianą atrakcyjnością sklepu w oczach klientów, ale również ze sprawnością zarządzania jego funkcjonowaniem oraz z kwestiami bezpieczeństwa. Co zyskujemy decydując się na tego typu usługi? Korzyści jest naprawdę sporo. Poniżej przedstawiamy jednak te najważniejsze.

 • Indywidualny projekt - szablony mogą okazać się łatwe i szybkie, jednak z pewnością nie zagwarantują unikatowości zastosowanych rozwiązań. Nasz sklep będzie tylko jednym z wielu, w żaden sposób nie wyróżni się on na tle konkurencji. W przypadku projektów dedykowanych jest zupełnie inaczej. Dzięki nim zyskujemy sklep dostosowany do naszych potrzeb. Pod każdym względem.
 • Dostęp do nowoczesnych rozwiązań - biorąc pod uwagę sprawność zarządzania towarem, zamówieniami i klientami, jest to niezwykle ważne.
 • Gwarancję jakości - w końcu zgłaszamy się do specjalistów, prawda? W pojedynkę, bez właściwej wiedzy i doświadczenia, trudno postawić sklep z prawdziwego zdarzenia. Pomoc fachowców pomoże stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Nowoczesne sklepy internetowe nie tylko ładnie wyglądają, ale również zapewniają usprawnień, z których korzystać mogą zarówno klienci, jak i sprzedawcy. Warto o tym pamiętać i zdecydować się na projekt wykonany przez uznanych fachowców.

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
 • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

  Wydawca

 • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

  Adres prawny

 • VAT ID 7811967834

  NIP