Zwiedzamy z ShopCampem, czyli miejsca warte poznania w Łodzi

Murale, Off Piotrkowska, Księży Młyn, Niebostan i Owoce i Warzywa - to ulubione miejsca, których poznanie polecają związani z branżą internetową mieszkańcy Łodzi.

30 listopada ShopCamp zawita w Łodzi. W ŁSSE od godziny 11-tej będzie można wysłuchać m.in. prezentacji Zbigniewa Nowickiego (Bluerank/opiniac.com), Marcina Piwowarczyka (Bold Brand Commerce), Rafała Stępniewskiego (Rzetelny Regulamin) i Alberta Hupy (IRCenter).

Przy okazji wizyty w Łodzi poprosiliśmy związane z branżą internetową osoby mieszkające w Łodzi o wskazanie 3 wartych odwiedzenia miejsc. Swoimi rekomendacjami podzielili się przedstawiciele Bluerank, bonprix, listonic, Pan Tu Nie Stał i Okazje.info.

Oto miejsca, które polecają łodzianie:

Milena Bakalarz, specjalista ds. marketingu internetowego w bonprix, mieszkająca w Łodzi od ok. 20 lat poleca:

  1. na spotkanie - Off Piotrkowska - mnóstwo klimatycznych knajpek w niepowtarzalnym otoczeniu industrialnej Łodzi. Dowód na to, że wystarczy pomysł, aby opuszczone miejsce zamienić w centrum życia towarzyskiego. Oprócz świetnej i zróżnicowanej kuchni (od burgerów po kuchnię afrykańską) można tu znaleźć ciekawe sklepy, trafić na targ staroci (lub zdrowej żywności), koncerty, warsztaty a nawet na silent disco.

  2. na spacer - Księży Młyn - idealne miejsce żeby poczuć klimat dawnej Łodzi. To podróż w czasie do Łodzi fabrykanckiej i spotkanie z architekturą, która w ogromnej mierze ukształtowała miasto.

  3. coś innego - całoroczny tor saneczkowy na Rudzkiej Górze - świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Ciekawy sposób, żeby odpocząć za miastem, wystarczy kilka zjazdów, żeby poprawić sobie humor.

3 miejsca, które poleca w Łodzi Kamil Janiszewski z Listonica, mieszkający w Łodzi od urodzenia to:

  1. Off Piotrkowska – tutaj można zjeść i wypić w przyjemnej atmosferze. Kolorowo, lekko hipsetersko, masy uśmiechniętych ludzi.

  2. Brama Piotrkowska 102, a tam:

  • Łódź Kaliska – można wypić i porozmawiać, a nawet potańczyć w kultowym w łódzkim lokalu. Tak, jak wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, tak wszystkie imprezy kończą się w Kaliskiej. Na smaczek, wycinek filmu o muzach Łodzi Kaliskiej (bo po pierwsze, ŁK to grupa artystyczna):

http://www.youtube.com/watch?v=hG5N-xA-h7s

  • W tej samej bramie jest „6 dzielnica” – też fajne miejsce z widokiem z tarasu na kaliską, gdzie 30.11. odbędzie się [FAMILY HOUSE PARTY v.8]https://www.facebook.com/events/447773435333397/448359431941464/?notif_t=plan_mall_activity)
  1. Manufaktura – jeśli macie za dużo czasu w ciągu dnia. Puryści ochrony zabytków wieszają psy na Manufakturze, ale dla zwykłego zjadacza chleba jest całkiem przyjemnym centrum handlowym połączonym z czymś na kształt rynku miejskiego. Ponadto, w manufakturze mieści się MS2 – Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

  2. Szukasz noclegu? Polecam hostel Happy Hippo

Z kolei Filip Miłoszewski z Listonica poleca:

  1. zwiedzenie kilku murali, których stworzyłem kiedyś listę na 4sq (brakuje 3 nowych); w centrum szczególnie #: 3, 8, 10, 16

  2. Do tego na pewno warto spróbować burgera w Łódzkich Burgerach lub Mitmi. Szukającym czegoś lżejszego polecam tarty z Bistro Zaraz Wracam

  3. Dla beki można jeszcze wpaść i zrobić sobie foto przed Hotelem Alicja i następnie skonfrontować je z wersją na stronie internetowej

Jakie miejsca warto poznać zdaniem założycieli Pan Tu Nie Stał Macieja Lebiedowicza i Justyny Burzyńskiej? Mieszkający w Łodzi od 12 lat Maciek poleca:

  1. Rynek Bałucki, a dokładnie Targowisko Dolna. Poranki we wtorek, piątek i sobotę. Rynek, gdzie starocie i śmieci mieszają się z prawdziwymi skarbami. Na ubitej ziemi rozkładają stragany i starzy i młodzi. Całość uzupełnia łódzka gwara mocno nasiąknięta inwektywami. Jest moc. Za 1 zł możesz nabyć kasetę Roxette, stare opakowanie po herbacie, albo szkiełka powleczone światłoczułymy materiałem do mikroskopu elektronowego. Asortyment jest szeroki. Ceny niewygórowane.

  2. Muzeum Włókiennictwa - Muzeum znajdujące się w Białej Fabryce, będącej kiedyś Fabryką Geyera. W zbiorach można znaleźć wzorniki nadruków na tkaninach z XIX wieku, maszyny do produkcji tkanin oraz czasowe wystawy prezentujące współczesne dokonania artystów i rzemieślników. Świetne, inspirujące zbiory.

Propozycje Justyny, która mieszka w Łodzi od 34 lat to:

  1. Teremok - pierogarnia prowadzona przez repatriantów z Kazachstanu. Dzięki nim wiem już, co to Pielmieni, Hinkali, Wareniki i Czebureki. Serwują też herbatę z samowaru!

  2. Cafe Verte - kawiarnia, która działa w Łodzi już kilkanaście lat, wokół powstają i zamykają się nowe lokale a Cafe Verte spokojnie sobie działa. Zaciszne miejsce, trochę staroświeckie, pyszne ciasta domowej roboty i fajne światło w środku. W sam raz na kameralne spotkanie.

  3. Owoce i Warzywa - klubokawiarnia prowadzona z werwą: pokazy filmów, koncerty niszowych wykonawców, wystawy, spotkania. Dobra kawa.

Gdyby Team Porównywarki Cen Okazje.info miał wcielić się w rolę przewodnika po mieście Łodzi, z pewnością pokazałby Miłym Turystom:

  1. Mural (Al. Kościuszki 27, autorzy: Sat One, Etam Crew ) - który zdobiąc ścianę kamienicy naprzeciwko biura Okazje.info, codziennie nam przypomina, jak wiele dla szarej Łodzi robi Fundacja Urban Forms – patron tego i 29 innych muralowych projektów. Praca, której autorami są niemiecki artysta Sat One oraz łódzka grupa Etam Crew, świetnie odnajdzie się również w roli miejsca startu, gwarantującego moc niezapomnianych wrażeń - spaceru szlakiem wszystkich łódzkich murali.

  2. Niebostan (Piotrkowska 17) – klubokawiarnię, która odwiedzona po raz pierwszy kojarzyć się może z wysypiskiem śmieci. Wystarczy jednak odwiesić kurtkę na wieszak z widelca i rozsiąść się wygodnie na kanapie z zardzewiałej wanny, by zgodnie z treścią szyldu – poczuć się, jak w niebie. A żeby było bardziej 'łódzko' – można skusić się na „migawkę na kawę” i po dokonaniu jednorazowej, bardzo rozsądnej opłaty, przez miesiąc wypić w Niebostanie tyle filiżanek kawy na ile ma się tylko ochotę!

  3. Pałac Oskara Kona - Rektorat Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera (Targowa 61/63) - gdzie po trudach zwiedzania można odpocząć na legendarnych schodach, na których za swoich studenckich czasów przesiadywał regularnie sam Roman Polański. Może podczas tej chwili relaksu Mili Turyści odkryją reżyserskie powołanie?

Szymon Pietkiewicz – PR Manager w agencji Bluerank oraz autor projektu

, czyli muzycznej interpretacji miejskiej przestrzeni, który mieszka w Łodzi od 23 lat poleca:

  1. Off Piotrkowska - Nowe pomysły w starych murach

Teren dawnej Fabryki Ramischa w Łodzi skupia dziś muzyków, artystów, designerów, animatorów kultury, projektantów mody i innych działaczy szeroko pojętej kultury OFF-owej. Uczta dla ducha oraz dla ciała, ponieważ w pofabrycznych krajobrazach znaleźć możemy kilka wyjątkowo smacznych i urokliwych restauracji lub popróbować wyśmienitych serów regionalnych. Idealne miejsce na leżakowanie w letnie wieczory.

  1. Księży Młyn – odwiedź Ziemię Obiecaną Łódź kojarzy się z włókiennictwem i fabrykami. Cieszy nas fakt, że dziś przeżywają one drugą młodość zmieniając się w centra rozrywki (Manufaktura) lub luksusowe lofty. Warto wybrać się na spacer po Księżym Młynie, gdzie elementy dawnej Łodzi mieszają się ze zrewitalizowaną przestrzenią fabryczną. Takie widoki tylko u nas.

  2. Piwoteka Narodowa – Doceń smak prawdziwego chmiel

Nie zachęcam do picia, ale zachęcam do degustacji. Piwoteka Narodowa to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można skosztować specjałów z polskich browarów rzemieślniczych oraz trunków z zagranicznych mikro-browarów. Co więcej, piwa są dostępne w 11 nalewakach, a obsługa Pubu profesjonalnie poprowadzi nas przez proces degustacji. Piliście kiedyś piwo warzone z tytoniem lub szafranem?

Zapraszamy do Łodzi!

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP